Lihtsad ja säästlikud nipid, kuidas pühadel targalt tarbida 

Tarbime targalt • 23 Detsember, 2021
Kas ka sina oled üks nendest, kellel ajavad pühadeajal poodide säravad tulukesed ja kaunistused pea sassi?

Me tuleme sulle appi ja jagame sinuga targalt tarbimise põhimõtteid, mida jõuluperioodil rakendada. Nipid kogusime oma jälgijate abiga kokku Tarbime Targalt Facebooki grupis >


Kasuta juba olemasolevaid materjale. Näiteks tapeedijääke või ajalehti saab väga edukalt kasutada kingituste pakkimiseks. Küpsetuspaberist saad luua efektsed lilled või lumehelbed.

Korja loodusest. Käbid, kuuse- ja elupuuoksad, sammal loovad koju hubase tunde ning veidikene fantaasiat kasutades saad toredad lauakaunistused või dekoratsioonid vaasi. Puuoksad, käbid, tammetõrud ja sammal on suurepäraseks põhjaks WC-paberi rullidest valmistatud päkapikkudele. Teine hea nipp on kuusemüügi platsilt kaasa haarata oksad, mis on oma esinduslikuma välimuse juba kaotanud ning kuuskedelt eemaldatud – hea võimalus anda ära viskamiseks mõeldud okstele uus elu.

Saa inspiratsiooni loodusest. Kui elad mere või järve ääres, korja kõrkjaid, murra, painuta ja liimi ning nendest võib valmida imeilus jõulukroon.

Vähem on rohkem. Õpi rõõmu tundma pisikestest asjadest. Värvilistest või lipsukestega käbidest, WC paberi rullidest või värvilisest paberist tehtud rõngasketid loovad lastega koos meisterdades palju rõõmu ja hoiavad pere pisemad liikmed terve päeva tegevuses.

Lase fantaasial lennata ning meisterda ise jõulukaardid. Võta aluseks valge või värviline tugevam paber ja lõika ajakirjadest, ajalehtedest või miks mitte eelmistest postkaartidest välja kujundid ja head soovid, mida sobiks sinu lähedastele edasi anda. Isetehtud jõulukaardid on erilised ning võid kindel olla, et kellelgi teisel selliseid ei leidu.

Kuivata. Kuivatatud apelsinid, sidrunid või nende koored on lisaks imeheale lõhnale ka suurepärased dekoratsioonielemendid. Kuivata puuviljad kuni need on täiesti krõmpsud ning köida need ketiks kokku. Ketti võid punuda ka kaneelipulkasid või värvilise paela juppe, et anda veel rohkem efekti.

Taaskasuta. Aknalaual olev jõulususs ei pea olema riidest. Jõulusussi saad valmistada ka paberist – hea nipp, kuidas anda uus elu Rimi paberkotile. Paberist jõulusussi saad kaunistada endale sobival viisil, lisades sinna sädelust, joonistusi ja paelakesi või anna see mõnele lapsele lõuendiks.

Vana uueks. Kui oled aastast aastasse kasutanud samu jõulukuule või kuuseehteid ning oled neist juba väsinud, siis spreivärvide, särapulbri või pakkepaela abil saad need täiesti uueks luua.

Küpseta. Soolataigen või valge savi on ajatu klassika jõuluehete valmistamiseks. Sega kokku sool, vesi ja jahu ning sõtku taignaks. Rulli tainas, kasuta näiteks mustriga taigna rulli ning lõika piparkoogi vormidega endale meelepärased kujundid. Ära unusta kujundi sisse auku lõigata. Kui kujundid on küpsenud ja jahtunud, lisa pael, millega saad need kuuse külge riputada või ketti punuda. Tugevad soolataignast ehted peavad vastu nii kassi kui ka koera rünnakutele!

Räägi. Küsi sõpradelt, tuttavatelt ja vanematelt, kas neil on kogunenud üleliigseid ehteid, mis nende kodu enam kaunistama ei mahu. Nii saavad teised vabaks üleliigsest kraamist ja sina oma kodu kaunistatud.

Vahva isetehtud kink on vahukommi peopakett, mis sobib ideaalselt nii sõpradele või perele kinkimiseks. Selle valmistamiseks läheb sul vaja tühjasid purke, kingipaela, vahukomme ja puidust grillvardaid.

Anna taaskasutuspoodidele võimalus! Teise ringi poodidest võib leida mõistliku hinnaga stiilseid kodukaunistamise elemente ning tõelisi pärleid, mida pista jõuludel kingipakki sisse.

Vaata kõiki ideid Tarbime Targalt grupist >


Saa kodu kaunistamiseks inspiratsiooni ka Rimi tarbime targalt ideedest

Selleks, et luua koju hubane atmosfäär, meisterda ise üks pühadehõnguline jõulupärg ning kaunista oma laud loominguliselt kuuseokste, tulede ja küünlajalgadega. Vaata täpsemalt, kuidas jõulupärga meisterdada ning jõululauda kaunistada >

Kaunis ja jätkusuutlik pakend muudab kingituse eriti meeldejäävaks. Loe artiklit, kuidas pakkida nii, et kinkematerjali saab kasutada korduvalt >


Populaarsed artiklid