Väikesele gurmaanile mõeldud maitsed

Tervis • 19 Jaanuar, 2021
Imiku isu ergutamiseks tutvuge tootesarja Rimi Lastele maitsete eksperdi – koka Normunds Baranovskise – valmistatavate püreede ideedega, samuti saate inspiratsiooni Rimist leitavast ICA i love eco lastetoitude tootesarjast.
 

Maguskartulipüree

Valmistamiseks on vaja maguskartulit – 5 osa ja tavalist kartulit – 1 osa. Koorige kartulid, lõikage need väiksemateks tükkideks ja pange aurukatlasse seniks, kuni need valmis saavad. Neid võib proovida ka koorega keeta ja seejärel koorida, lisada veidi oliiviõli ja tampige pudruks.

Avokaadopüree

Valmistasmiseks on vaja avokaadot – 1 osa ja banaani või maguskartulit – 1 osa. Purustage kahvliga kõik koostisosad. Avokaadod sobivad hästi kokku banaanide või maguskartulitega ning kui lapsele maitseb, lisage ka marju.

Porgandi- ja suvikõrvitsapüree

Valmistamiseks on vaja porgandeid – 1 osa ja suvikõrvitsat – 2 osa. Koorige porgandid ära, lõigake need väikesteks tükkideks ja pange aurukatlasse. Kui porgandid on muutunud pehmeks, lisage suvikõrvitsa tükid ja aurutage need pehmeks. Segage kõik kokku püreeks.

Õuna- ja ploomipüree

Valmistamiseks on vaja õunu – 1 osa ja ploome – 1 osa. Puhastage ploomid kividest ja õunad südamikust. Pange need ahjuvormi ja küpsetage eri suurusega tükkidena 170 kraadi juures 15 minutit. Suruge püree läbi peene sõela. Jahutage maha. Võib varieerida eri õuntega, magusamate ja jahusematega.

Rimi kauplustest ja e-poest leiate järgmised ICA i love eco püreed, kui olete uute maitsete otsingutel (alates 6 kuust):

  • maisi- ja läätsepüree pastinaagiga
  • taimne lasanjepüree
  • püree Bologna stiilis spagettidest
  • läätse- ja köögiviljapüree
  • juurvilja- ja lõhepüree
  • püree banaani, mango ja jogurtiga

Kirjutage üles viis püreed, mida lähemal ajal plaanite oma väikesele gurmaanile hindamiseks anda!


Populaarsed artiklid