Katri Merisalu
Toitumisnõustaja

Tervislik vahepala enne trenni Rimi salatibaarist

Tervis • 03 September, 2018
Kõikides Rimi salatibaarides on suurepärane võimalus endale kokku panna üks värske ja tervislik vahepala. Näiteks, kui on vaja kosutust enne trenni minekut. Alt poolt leiad näpunäiteid, mida silmas pidada vahepala komplekteerimisel ja millistest salatibaari komponentidest vahepala endale enne treeningut kokku panna.

Mida valida salatibaarist endale hamba alla enne trenni?

Vali kerged süsivesikud: värsked puuviljad ja marjad, köögiviljad.

Enne trenni väldi suuri eineid!

Trenni on ebamugav teha, kui oled just enne treeningut söönud suure prae. Soovituslik on süüa tugevamat toitu 2.5-3 tundi enne treeningut ja kergem eine 1.5-1 tund enne trenni.

Ära mine trenni näljane kui hunt!

Kindlasti ei ole soovitav trenni teha näljatundega või kui oled olnud päev läbi söömata. Kui inimese keha tunneb nälga, siis on väga raske keskenduda ja ärritutakse kergemini. Lisaks sellele, kui lähed tühja kõhuga trenni, pole Sul piisavalt energiat ja jõudu lihastes, et korralikult trenni teha. Sellise käitumisega sead ohtu oma tervise.

Enne treeningut ära söö liigselt rasvast ja soolast toidukraami!

Toidu seedimine on protsess, mis vajab palju verd, samuti vajab verd meie organism, kui tegeleme treeninguga. Juhul, kui enne treeningut on söödud kiirtoitu ei saa lihased, mida treenid, vere kaudu piisavalt hapnikku. Seejärel hakkavad lihased glükoosi teisendama energia asemel piimhappeks. Piimhape teeb lihased kangeks ja väsitab, kuid eelkõige on piimhape organismi üks kaitsemehhanismidest – ilma piimhappeta jookseks inimene end hingetuks. Selge on see, et mida vähem piimhapet kehas, mis nõrgestab lihaseid ja põhjustab väsimust, seda tõhusam treening. Kiirtoit, mis on liigselt soolane ja rasvane võib võtta kuni 4 tundi seedimiseks, aeglustades seega normaalset seedeprotsessi.

Väldi lisatud suhkru söömist enne trenni!

Suhkrust saadud energia annab vaid korraks energiat juurde, kuid see tunne ei kesta kaua. Suhkrurikas maius või suhkrut sisaldav jook tõstab veresuhkru taset hästi kiiresti, kuid see langeb tagasi ka sama kiiresti. Siis võibki juhtuda, et enne trenni tarbitud suhkrust tulnud energia lõpeb otsa keset trenni, jättes Sinu väsinult ja kurnatult treeningut lõpetama.


Populaarsed artiklid