Müüdid aedmaasikate kohta

Tervis • 05 Juuni, 2018
Kas aedmaasikaid pritsitakse rohkem kui teisi marju, kas nad on nii kasulikud ja kas see on tõepoolest tõsi, et aedmaasikad parandavad nägemist? 

Aedmaasikatel on põletikuvastane toime

Õige ja vale. Uuringud näitavad, et puu- ja köögiviljade söömine on oluline normaalse immuunsüsteemi säilitamiseks ja põletike tekkimise riski vähendamiseks. Aedmaasikad võivad olla tervisliku toidu kasulik osa, kuid individuaalse toiduainena ei ole nad midagi, mille tarbimine on hädavajalik.

Aedmaasikad sisaldavad vähe kaloreid

Õige. Terve kilo aedmaasikaid sisaldab umbes sama palju kaloreid nagu 100 g komme. Mõelge, kui palju rohkem kvaliteetaega saate veeta, istudes ja nautides vahepala kausist, mis on täis magusaid küpseid aedmaasikaid, võrreldes mõnede väärtusetute magusatükkidega. Midagi järgmise kinokülastuse ajal kaasa võtmiseks?

Aedmaasikad on väga kasulikud

Õige. Maasikad on muu hulgas tulvil C-vitamiini, kiudaineid ja foolhapet. Lisaks on aedmaasikad kasulikud, kuna need on madala kalorsusega – üsna paljud meist peaksid ju oma energiatarbimist vähendama.

Aedmaasikad parandavad nägemist

Vale. Vitamiinide seas on pimedas nägemise seisukohast eriti oluline A-vitamiin, kuid seda aedmaasikates ei leidu. Keha (sealhulgas silmad) vajab normaalseks toimimiseks kõiki vitamiine. Aedmaasikad sisaldavad eelkõige C-vitamiini.

Aedmaasikad on kõige kasulikumad värskelt

Vale. Värsked aedmaasikad ei ole tingimata kasulikumad kui külmutatud, sest külmutatud aedmaasikad külmutatakse kohe pärast nende korjamist, kui nad on kõige maitsvamad ja kvaliteetsemad.

Aedmaasikad sisaldavad palju C-vitamiini

Õige. Aedmaasikad ületavad isegi C-vitamiini rikkaid apelsine, kuigi erinevus ei ole nii suur.

Aedmaasikaid pritsitakse rohkem kui teisi marju

Vale. Aedmaasikaid on vaja pritsida hallituse vastu, kuid pritsitakse vaid nii palju, et kogused jääksid alla piirmäärade.


Populaarsed artiklid