Talu Toidab
Eesti talud ja väiketootjad

Kes on Birch Lagoon?

Kohalik Toit • 10 Mai, 2019
Tartumaal Hellenurme klas Vahemetsa talus tegutseb BirchLagoon OÜ, mille eestvedajateks on elukaaslased Rain Komlev ja Birgit Lõhmus. Perekond tegeleb mahe kasemahla kogumisega ja tootmisega.

Kasemahl on tuntud kui ürgne eluvesi juba aastasadu. Teati juba siis, et mahl on 101 haiguse vastu. Kasemahl on tuntud kui jook heinateo ajal. Täna suudame seda pakkuda teile aastaringselt ning et seda veel tervislikumaks muuta oleme sinna lisanud ravimtaimi.

Idee kasemahlast midagi eripärast ja maitsvat tegema hakata sai alguse juba 2015 aasta kevadel. Kolme aasta katsetused kandsid vilja 2017.a. augustis, kui tuli välja meie esimene mahe kasemahla jook Kasemnt õrna mulliga.

Tänaseks on lisandunud veel kaks jooki – Kasemnt mullita ning Kasemahl tatraõiega. Peagi on lisaks ilmumas mitu uut ja erilist maitset.

Oleme läbi käinud pika tee! Selle tõestuseks ja jookide kvaliteedi kinnituseks on kõik meie tegevused ning komponendid sertifitseeritud ja kontrollitud Põllumajandusameti ning Veterinaar- ja toidulaboris. Kõik meie tooted on 100% Eesti päritolu ega sisalda säilitusaineid.

Allikas: Ehtne Talutoit


Populaarsed artiklid