Mārcis Mitrevics
Sommeljee

Rimi importveinide tunnustus Eestis

Joogid • 24 Märts, 2022
Eesti on ajalooliselt kõige kiirema veinikultuuri arenguga Balti riik pärast iseseisvumist.

Tallinn on olnud soomlaste seas ülipopulaarne turismisihtkoht ning turistide nõudmised kvalitatiivse ja kvantitatiivse HoReCa sektori veinivaliku järgi ning Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni rahutu tegevus on veiniteadmised arendanud nii professionaalide kui ka lihtsalt veiniarmastajate seas aina kõrgemale. Ka Rimi on viimase kuue aasta jooksul teinud ja teeb jätkuvalt palju selleks, et edendada erilist ja kvaliteetset veinisortimenti. Hoolikas sortimendivalik, spetsiaalsed harivad lisaturundustegevused, veini ja toidu sidumine ning “Väga hea vein” sildi loomine aitavad klientidel lihtsamalt veni valida.

Veinikonkursil “Aasta Vein 2022” osalemine avas RIMI importveinide arenduses uue lehekülje. Tarbijate teadlikkus RIMIst kui kohast, kust osta veiniprofessionaalide seas kõrgeima mainega suurepäraseid veine on tõusujoonel. Aasta Vein on Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni korraldatav konkurss, mille eesmärk on hinnata kuld-, hõbe- ja pronkstasemel parimaid Eesti turul saadaolevaid veine. Kui traditsioonilisel konkursil Läti Aasta Vein on RIMI oma importveinidega suure eduga osalenud juba kuus aastat ning Leedus tegime seda kõrgeimate tulemustega kahel korral, siis Eestis oleme uustulnuk. Esmakordselt valisime välja 34 veini, mis on otse tootjatelt imporditud ja saadaval ainult RIMI kauplustes. Kokku osales konkursil 542 veini 43 erinevalt veini importivalt ettevõttelt. Veinid jagati rühmadesse stiilide, värvide, piirkonna või viinamarjasordi ja nende segude järgi. Sellisel konkursil degusteeriti žürii objektiivsuse tagamiseks kõiki veine pimedegusteerimise põhimõttel, kattes veini etiketid ja veine hinnati väga tugeva kvaliteedi hindamissüsteemi järgi. Kuldmedali saamiseks pidi vein saama 100-pallisüsteemis žüriilt vähemalt 90 punkti.

Tulemuste avamisel, kui kõik Eesti suuremad peenveini maaletoojad ootasid oma veini tunnustuste väljakuulutamist, sai RIMI fantastilise uudise. Maailmas tuntud kaubamärgiga premium- ja haruldaste veinide hulgast, mida enamasti müüakse spetsialiseeritud kauplustes või restoranides, autasustati meie veine kõrgeimate medalitega! Need on kolm KULD-, üheksa HÕBE- ja kümme pronksmedalit eriveinide eest, mis on saadaval ainult RIMI-s.

Tippkvaliteediga Riesling Moseli parimatest viinamarjaistandustest, kõrge kvaliteediga dessertvein Burgenlandist ja kunstiteos Chiantilt Toscanast – need on meie kuldveinid. Hõbe- ja pronksmedalistide nimekirjast leiate peeneid veine (igaüks neist ainulaadne ja eriline) kaheksast erinevast riigist, kuueteistkümnest erinevast veinipiirkonnast ning need on valmistatud kahekümnest erinevast veiniviinamarjasordist.

Usun, et selline saavutus on auhind RIMI-le kui tunnustatud peene veinimüüjale ning suurepärane motivatsioon jätkata RIMI veinisortimenti arendamist nende veinidega, mis annavad Eesti veinisõpradele tõelise lisaväärtuse. Naudi ametlikult välja kuulutatud Eesti parimaid veine RIMI riiulitelt.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga.

Alkohol võib kahjustada teie tervist.


Populaarsed artiklid