Rimi ja La Muu sarnased väärtused ja pikaaegne suhe viisid ühise jäätise valmimiseni

Puuviljad • 27 Aprill, 2022
La Muu on Eesti esimene ökojäätiste tootja, kellel on eriline suhe Rimiga.

Nimelt oli Rimi La Muu jaoks üks kõige esimesi ja suuremaid kliente. Pikaaegne suhe ja sarnased väärtused viisid ühise ettevõtmiseni, mille käigus päästeti Rimidest pruunid banaanid ning valmistati nendest päästetud banaani jäätis. Vestlesime La Muu tegevjuhi Rasmus Raskiga jäätisest, jätkusuutlikkusest ning koostööst Rimiga.

Kuidas sai La Muu alguse?

Osaliselt sai La Muu alguse minu enda perest ja elulisest vajadusest. Poelettidel puudus tervislik ja mahe jäätis ning see viis koduse jäätise valmistamiseni. Kodused katsetused viisid omakorda mõtteni, miks mitte seda suuremalt teha. Kokkuvõttes sain sõber Priit Mikelsaarega 2012. aastal kokku ning panime aluse Eesti esimesele ökojäätisele.

Algusaastatel oli valmistamise protsess väga sarnane kodusele jäätise valmistamisele – üks suur pottide ja kastrulitega mässamine ning ühest potist teise asjade tõstmine.

Tänaseks on suurem osa jäätise valmimise protsessist automatiseeritud. Meil on Telliskivi loomelinnakus olemas jäätise valmistamise liin, kuid pakendamise osa toimub veel käsitsi.

Milline on La Muu suhe Rimiga?

Rimi oli La Muu üks kõige esimesi ja suuremaid kliente ning edasimüüjaid. Rimi on meie jaoks olnud eriline, sest La Muu kodupaigas Kalamajas on kaks Rimi kauplust – Telliskivi ja Põhja Rimi. Need kaks on olnud läbi aegade ühed kõige tublimad kauplused La Muu jäätiste müügi osas.

Meile on silma jäänud, et nii meile kui ka Rimile on olulised sarnased väärtused: taaskasutus, toiduraiskamise ja plastiku vähendamine. Sellest lähtuvalt tundus loogiline pöörduda Rimi poole potentsiaalse koostööga. Meie rõõmuks oli Rimi meiega kohe nõus kampa lööma. Koostöös sündis projekt, mille raames päästsime Rimidest ära viskamiseks mõeldud banaanid ning valmistasime nendest päästetud banaani jäätise. Meie jaoks on see projekt saanud toreda ja energilise alguse!

Millised on jäätise tootmise rõõmud?

Rõõmu toob see sama päästetud banaani jäätise projekt. Saame esimest korda teha toote, kus me kasutame banaane, mis on oma kaubandusliku välimuse kaotanud. Uue päästetud banaani jäätise näol ei ole tegemist lihtsalt jäätisega, tal on mingisugune mõttekus, mis teeb selle toote eriliseks.

Mida rohkem on sarnaseid arenguid ja projekte, seda toredam on seda tööd teha.

Päästetud banaani jäätist saab osta Rimi e-poest või kõikidest Rimi kauplustest üle Eesti.


Populaarsed artiklid