AS Grüne Fee Eesti – kasvuhooned täis rohelust

Kohalik Toit • 26 September, 2022
Grüne Fee Eesti sai alguse 1993. aastal tollase Luunja sovhoosi Anne aiandi baasil, mil kasvuhooned täideti esmakordselt kurgitaimedega. 1999. aastal lisandusid lehtsalati taimed ning sellest ajast alates on järjepanu tulnud juurde mitmeid erinevaid tooteartikleid.

Praeguseks on Grüne Fee tootevalikus 18 erinevat toodet. Luunja kurki, erinevaid salateid ja maitsetaimi kasvatatakse seal aastaringselt. Käisime nende kasvuhoonetes tutvumas, kuidas nende tooted lettidele jõuavad.

Mis teeb Grüne Fee eriliseks?

Grüne Fee teeb eriliseks meie suurus ja see, et me toodame oma tooteid aastaringselt. Loomulikult on meie väga suureks plussiks ka meie väga tublid töötajad, kes panustavad igapäevaselt sellesse, et eestlaste toidulaual oleks värske salat ja kurk.

Mis on teie populaarseimad tooted?

Meie klientide poolt kõige armastatumateks toodeteks on lehtsalat ja jääsalat Frillice, maitserohelistest roheline basiilik ja loomulikult ka Luunja kurk.

Milliste väljakutsetega peate tootmises silmitsi seisma?

Väljakutseid on selle töö juures päris palju. Suurimaks selleks on kindlasti taimedele sobiliku kasvukeskkonna loomine. Kuigi me kasvatame kasvuhoonetes, siis oleme ikkagi suuresti mõjutatud välistest ilmastikutingimustest ja aastaaegadest.

Lisaks on väga suureks väljakutseks ka erinevad taimehaigused ja -kahjurid.

Kuidas võitlete kahjuritega kasvuhoonetes?

Kahjuritega võitlemiseks kasutame bioloogilist tõrjet ehk toome iganädalaselt kasvuhoonesse erinevaid kasurputukaid. Laseme nad lendu ning nemad hakkavad meie eest tööle, otsides üles erinevad kahjurid – näiteks ripslased, lehetäid ja karilased.

Lisaks bioloogilisele tõrjele kasutame kasvuhoonetes ka liimpüüniseid ja elektrilisi püüniseid.

Mis tekitab teie töö juures suurimat rõõmu?

Eriti rõõmsaks teeb meele see, kui sa näed, et taimed, mis on külvatud, ka kõik kenasti kasvavad ja lõpuks pakendisse ning kliendini jõuavad.

Kuidas panustate oma tootmises keskkonnasäästlikkuse?

Keskkonnasõbralikke ja jätkusuutlikke põhimõtteid rakendame oma ettevõttes igapäevaselt. Tegeleme jäätmete sorteerimisega – eraldame plastiku ja taimsed jäätmed. Taimsed jäätmed komposteerime ja viime ümberkaudsetele põldudele tagasi ringlusesse.

Lisaks taaskasutame kõik kastmisvee – kogume selle kokku ja suuname tagasi tootmisesse, et taimi sellega kasta.

Toodete pakendamisel oleme võtnud suuna biolagunevate pakendite kasutusele võtuks. Lisaks käib ka aktiivne katsetamine biolagunevate külvipottidega.

Mis seos on Grüne Feel ja Rimil?

Rimiga seob meid väga pikaaegne koostöö – oleme koostööd teinud juba selle sajandi algusest saadik. Eriliseks teeb selle see, et alates 2013. aastast toodame me ka Rimi omamärgi lehtsalatit.

Lisaks leiab Rimist ka meie teisi tooteid – kurke, basiilikut, tilli, peterselli ja muudki.

Mida toob tulevik Grüne Fee Eestile?

Loodame, et tulevik toob Grüne Feele palju rahulolevaid kliente, kes tarbivad meie poolt pakutavat värsket rohelist salatit ja kurke. Lisaks loodame kliente üllatada ka mõne uue tootega.


Populaarsed artiklid