8 nutikat viisi grillvõre puhastamiseks

Grill • 17 Juuni, 2018
Grillvõre puhastamine kuulub ju asja juurde – aga kuidas seda tegelikult teha tuleks? Me proovisime 3 erinevat meetodit grillvõre puhastamiseks, mis läksid järgnevalt.

Muru peal üleöö

Kui oled grillimise lõpetanud, viska veel kuum grillvõre murule. Lase võrel seal lamada üleöö, kaste lahustab mustuse lahti. Nii me arvasime, aga pärast harjaga küürimist oli mustus veel alles.

Coca & hõbepaber

Kortsuta hõbepaber palliks ja kasta see Coca-Colasse. Nühi sellega mustust, see kaob kohe! Või noh, peaaegu. See nipp oli parim neist kolmest, mida me proovisime.

Sibul

Parim viis on vaadata, et võre oleks väga, väga kuum, enne kui seda sibulaga nühid. Osa mustusest tuli maha ja jäi sibula külge. Aga see ei avaldanud ka suurt muljet. Boonus on see, et kui kellelegi meeldib sibul, siis ta võib märgata kerget sibulanooti kõigel, mida grillitakse.

Kuuma võret küürida

Jäta grillvõre sinnasamma järgmise grillimise korrani. Lase grillil eriti kuumaks saada, pane siis võre peale ja oota, kuni mustus on kõrbenud. Ole kannatlik ja puhasta võret grillharjaga põhjalikult. Ära kunagi kasuta grillharja, kui võre on külm, muidu kulute harjaga mõlemad enneaegselt ära.

Seebivann

Pane võre ahjuplaadile, suurde anumasse või prügikotti ja täida see sooja vee ja seebiga. Lase võrel liguneda paar tundi. Loputa ja küüri vajadusel.

Seep

Määri võre seebiga kokku ja pane ahju (kasuta võimalust ja puhasta ahi ka!). Kuumuta ahi 100 kraadini, lülita välja ja lase jahtuda. Nüüd on võre puhastamine eriti lihtne!

NH3

Vana nipp on jätta võre üleöö suletud, ammoniaagiga täidetud kilekotti, mille järel tuleb seda üksnes loputada.

Kui miski ei aita

Kui oled juba pikemat aega puhastamisega venitanud ja ülal mainitud meetoditest pole kasu – siis tuleb lihtsalt osta uus võre!


Populaarsed artiklid