Kuidas poest ostetud maitsetaimi või toidujääke kodus kasvama panna?

Tarbime targalt • 30 Juuli, 2021
Poest ostetud maitsetaimedele ning toidujääkidele saab hõlpsasti anda uue elu ja need koduaeda, aknalauale või rõdule istutada. Nii saab vähendada toiduraiskamist ja ka ise soodsamalt hakkama saada. Selleks, et maitsetaimede ja toidujääkide ümberistutamine kergemini läheks, oleme kokku kogunud paar kasulikku nippi:

● Eelmise aasta taimede seemnetest saab panna uued lilled kasvama. Näiteks saialille seemnetest sirguvad järgmisel hooajal uued kaunid lilled.

● Rohelise otsaga sibul istuta mulda, nii saad kasvatada endale maitsvad rohelised sibulad.

● Mulda saab sibula eeskujul panna ka küüslaugud, et nende noored tervislikud lehed ära süüa.

● Basiilikut saab lõputult paljundada. Üks variant on oksad lõigata ja vette pista. Juured tulevad edukalt alla ning siis ümberistutatult jätkavad mullas kasvu. Ära unusta, et talveperioodil võib taim vajada lisavalgust. Teine variant on panna murtud basiiliku oks mulda ning sellele kasvavad alla uued juured.

● Kui poest ostetud lehtsalati lehed on söödud, siis pista lehtsalat uuesti mulda ning saad juba varsti nautida värsket ja omakasvatatud lehtsalatit.

● Peale vilja söömist jääb alles nii mõnigi eksootiline seeme. Seemnest saab kasvama panna erinevaid tsitruseliseid, granaatõunu- ja avokaadopuid, kollajuurt ehk kurkumit ja harilikku ingverit.

● Kasvama tasub panna ka meloni, arbuusi, mango ja ka papaia seemned.

● Basiilikust, mündist ja pelargoonist saab pistikud teha. Samamoodi saab ka tagasilõigatud tüümiani ning rosmariini potti istutada.

● Kuivatatud puuviljade ja pähklite letist leiab datlideid. Päikesekuivatatud datli seemned idanevad võrdlemisi kaua, ent rõõm tärkavast tõusmest on seda suurem.

● Mulda võib panna peedi, porgandi ja redise maha lõigatud osa, kus on alles lehe otsakesed. Uued tärkavad lehed on vitamiinidest pungil. Sama võib teha ka hiina kapsa “südamikuga”.

● Idanema läinud kartulid saab peenrasse visata ning luua endale aeda paar vagu kartuleid.


Populaarsed artiklid