Töötukassa ja Rimi sõlmisid koostööleppe

01 Jaanuar, 2018
23. novembril allkirjastasid Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ja Rimi Eesti Food AS juhatuse liige Vaido Padumäe Tallinnas koostööleppe. 
 

Töötukassa tööandjate teenuste teenusejuhi Elizabeth Grünbaumi sõnul on koostööd tehtud juba 15 aastat, alates 2002. aastast. „Töötukassa abiga on otsitud nii klienditeenindajaid, pagareid, kokkasid, kärupaigaldajaid kui ka teenindusjuhte ja kaupluse juhatajaid. Ettevõte osaleb meie töömessidel, koostöös oleme korraldanud värbamispäevi ja infotunde.  Läbi tööpraktika on 24 töötukassa klienti saanud uued teadmised ja oskused ning võimaluse tööle rakenduda, samuti on ettevõte kasutanud palgatoetust ja tugiisikuga töötamise võimaldamist. Ülemiste Rimis on töötukassa abiga kohandatud nii kassa kui tööruumid ratastoolis teenindaja vajadustele. Samuti on töötukassa abiks olnud juhtide ja kolleegide nõustamisel, kuidas toetada vähenenud töövõimega kolleege ning karjäärinõustajad on viinud läbi töötubasid motivatsiooni ja vaimse tervise teemal,“ rääkis Grünbaum.

„Tööandja on valmis jätkama kolleegide koolitamist vähenenud töövõimega kolleegide toetamise teemadel ning ollakse avatud leidma võimalusi erineva koormusega ametikohtade pakkumiseks. Ettevõte tegutseb selle nimel, et töötajad tunneksid end igapäevases töökeskkonnas väärtustatuna, olles mitmekesised, paindlikud ja uuele avatud. Usume, et Eesti Töötukassa saab tööandjale abiks olla mitmetes erinevates koostöölõikudes ning pidev koostöö jätkub ka tulevikus,“ lisas ta.

Rimi Eesti Food AS on liitunud ka Tööandjate Keskliidu ja Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE poolt välja kuulutatud tööandjate ühisusega, kuhu kuuluvad tööandjad lubavad kohelda vähenenud töövõimega inimesi võrdselt kõigi teiste tööle kandideerijate ja töötajatega ning on valmis jagama oma kogemusi vähenenud töövõimega inimeste värbamise osas. Personalijuht Kaire Tero jagas kogemusi töötukassa korraldatud seminaril „Erivajadusega inimene – tööandja võimalus“, omades pikaaegset kogemust vähenenud töövõimega inimeste värbamisel ning usku, et igale inimesele leidub just talle sobiv töö.

Rimi Eesti Food AS on üks Eesti juhtivaid jaekaubandusettevõtteid. Kaupluste perre kuuluvad Rimi hüper- ja supermarketid, Mini Rimid ja Säästumarketid, lisaks on Rimi Eesti Foodil keskköök. Üle kogu Eesti on 89 kauplust ning tööandjaks ollakse enam kui 2700 inimesele. Töötajatele pakutakse tööalast väljaõpet, soovi korral arengu- ja karjäärivõimalusi, omatöötaja soodustusi ning tervise- ja spordisoodustusi.

Koostöölepe Rimiga on töötukassa jaoks kolmekümne üheksas. Koostöölepete sõlmimist alustas töötukassa 2012. aastal ja eesmärk on jõuda koostöölepeteni kõigi põhivaldkondade suurte ettevõtetega.

Allikas: tootukassa.ee


Populaarsed artiklid