Märkame ja aitame: Toidupanga abisaajate arv on kiiresti kasvanud

09 Detsember, 2021
Eestis on 13 550 inimest, kes vajavad Toidupanga abi.

Koroonakriisist tingituna on abi saavate inimeste hulk märkimisväärselt kasvanud ning ulatub mõnes maakonnas aastataguse ajaga võrreldes kahekordse tasemeni. Suurenenud abivajajate hulk eeldab loomulikult ka suuremat toidukogust.

Alates detsembrist on kõigis Rimi kauplustes (va Rimi Ekspress) taas Toidupanga annetuskorvid, kuhu saab igaüks lisada omapoolse toiduannetuse puudustkannatavatele inimestele. Rimi annetab Toidupangale jõulude magusamaks muutmiseks 5000 purki mett ja kutsub sel aastal kõiki heategijaid üles annetama midagi erilisemat – mett, pähkleid, kuivatatud puuvilju või muud pühadehõngulist, et muuta ka abivajajate jõulud erilisemaks. Loomulikult on alati oodatud ka kõik kauasäilivad toidud.

Lisaks annetuskorvidele kauplustes on sel aastal esmakordselt võimalik annetada ka e-poes, kus saab oma ostukorvile lisada annetuse 3-, 5- või 10-euroses summas.  See võimalus jääb Rimi e-poodi pikemaks perioodiks, sest abi vajatakse kahjuks aastaringselt. Rimi kogub annetatud summad kokku ja kannab kord kuus Toidupangale. Toidupank kasutab saadud annetusi, et toimetada toiduabi igasse Eestimaa nurka. 

„Nõrgemate aitamine jõulukuul on tavapärane. Tegelikult vajavad raskustesse sattunud inimesed abi iga päev. Just seepärast aitamegi terve kuu vältava toidukogumise abil täiendada Toidupanga varusid, et ka ülejäänud aastal oleks neil piisavalt head ja paremat abivajajate toetuseks,“ tõdes Rimi tegevjuht Vaido Padumäe.

13 550 abivajajat on väikese Eesti kohta suur number ja igaüks neist inimestest on selle abi eest tänulik. „Abi küsimine pole kellegi jaoks kerge ja kõik, kel läheb hetkel kenasti on väga oodatud nõrgemaid aitama. Rimi annetuskorvidesse sobib “parim enne” tüüpi toidukaup, millest saab lihtsalt perele sooja roa valmistada: purgisupid, pannkoogijahud, pudruhelbed, makaronid, konservid, õlid aga ka moosid, mahlad, kohv, pähklid, rosinad ja muu selline,” kommenteeris annetamist Eesti Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn.

Rimi korraldab toiduannetamise kampaaniat jõulukuul oma kauplustes juba kolmandat aastat. Eelmisel aastal olid annetatud kogused kahekordsed võrreldes esimese aastaga, mis numbrites tähendas umbes 22 000 kilogrammi toitu.

Aita aidata 


Populaarsed artiklid