Raiska vähem - säästa rohkem | Rimi Raiska vähem - säästa rohkem | Rimi

Kas oled kunagi mõelnud, et visades riknenud toidu ära viskame sõna otseses mõttes ka raha prügikasti? Luues toidujäätmeid näiteks ebaõige säilitamise tõttu, raiskame ka raha. Toidujäätmete vähendamine tähendab kodumajapidamiste kulude vähendamist. EL-i kodudes ära visatud toidu kogumaksumus on 143 miljardit eurot aastas. Toidukorra parema planeerimise ja korraliku säilitamise korral saaks selle raha kasutada hoopis lõbusaks perenädalavahetuseks või puhkuseks.

Toidujäätmetel on otsene negatiivne mõju ka põllumeeste, tootjate ja jaemüüjate sissetulekutele. Majanduslikud kahjud esinevad kogu toiduainete tarneahelas. Toiduraiskamine on tõsine rahaline probleem nii kõrgema kui ka madalama sissetulekuga riikide jaoks. Madalama sissetulekuga riikides kaotavad enim põllumehed ja farmitöölised, sest vananenud põllumajandustehnoloogia ja halbade ladustamistingimuste tõttu läheb palju toodangut raisku. Samas on suurema sissetulekuga riikide kodustes majapidamistes kõige ulatuslikum majanduslik häving, sest tekib palju toidujäätmeid.

Korrelatsioon toidu väljatõmbamise ja sissetuleku vahel Korrelatsioon toidu väljatõmbamise ja sissetuleku vahel

Toiduraiskamise vähendamiseks ja raha säästmiseks on rohkem võimalusi!

Loe rohkem >

 

Kasutatud teave pärineb toidujäätmete käsiraamatust "Lugupidamisega Toit", mis loodi projekti "A Global Approach to Reducing Food Waste in Non-Formal Education" raames (СSO-LA/2017/388-342). Hanki täielik raamat organisatsiooni "Zaļā Brīvība" kodulehelt.