Viimsi Rimi kaupluse juhataja: müüjaid motiveerib riigipühadel kahekordne töötasu

01 Veebruar, 2018
Viimsi Rimi kaupluse juhataja selgitab riigipühadel töötamist kaupluse töötajate vaatenurgast.

Iga kord, kui riigipühad saabuma hakkavad, võetakse jälle üles teema, et müüjate tööl käimine neil päevil on kaupmehe kius ja ahnus. Tegelikult aga tullakse riigipühadel meeleldi tööle, kuna töötasu on kahekordne ning kliente käib poes mõnevõrra vähem. Viimane muidugi sõltub ka pühast.

Loomulikult on neid teenindajaid, kes tahavad pühade ajal olla koos perega – nende soovidega arvestatakse ning kedagi ei sunnita tööle tulema, sest asendajaid leidub alati. Kõige rohkem tehakse plaane jõuludeks ning jaanipäevaks, aga ka neil päevil ei jää me teenindajate leidmisega hätta.

Mõnedel riigipühadel on tööle tulla soovijaid isegi rohkem, kui tegelikult vaja läheb. Üks sellistest pühadest on näiteks suur reede.

Ka paljud kliendid tahavad poes käia siis, kui suurem mass on oma pühadeostud juba teinud. Kõigile ei meeldi trügida ning järjekorras seista. Neile klientidele on see ideaalne variant, kui pood on lahti ka riiklikul pühal.

Samuti on päris palju neid inimesi, kes lihtsalt ei jaksa pärast tööpäeva lõppu minna veel peolaua jaoks toidukraami ostma ja tahavad teha oma ostud hommikul, kui on eelmisest päevast välja puhanud. Ja alati on hulk kliente, kes tuleb poodi üsna hilja, et siis vaikselt ja rahulikult oma toidukorvi täita.

Paljud meist armastavad oma tööd ja teevad seda hästi. Mina oma igapäevatöös ei näe, et kurtmist oleks palju. Igal töökohal on ju neid, kes on rahulolematud. Inimesed ei näe maailma enda ümber ühtemoodi. Mõne jaoks on klaas pooltäis, teise jaoks pooltühi.

Rääkides Rimist, siis me ei tunne, et meile siin liiga tehakse. Samuti oleme rahul nende hüvedega, mida meile pakutakse. Paljud meist on tulnud teistest kettidest ja ütlevad, et siin on siiani kõige parem olnud. Ise töötan Rimis juba 2000. aastast, kui kõik oleks nii halvasti, siis ma ju ei oleks enam siin.

Soovin kõigile sõbralikku ja rahumeelset vabariigi sünnipäeva! Ja ärge arvake, et müüja kassalindi taga on kindlasti kurb, kuna ei saa kodus pühi pidada.


Populaarsed artiklid