ÜRO tunnustab kliimamuutuste vastu võitlejaid: Rimi emafirma nende seas

06 Oktoober, 2021
Täna, 6. oktoobril kuulutas ÜRO välja selle aasta kliimameetmete auhindade võitjad.

Iga-aastasel auhindade jagamisel tunnustatakse maailma kõige uuenduslikumaid, mastaapsemaid ja korratavamaid näiteid kliimamuutustega võitlemisel. 11 auhinnatud projekti näitavad riikide, ettevõtete, investorite, linnade, piirkondade ja kodanikuühiskonna kui terviku juhtrolli kliimamuutuste alal. 

Projekte tunnustatakse lahendustena, mis mitte ainult ei tegele kliimamuutustega, vaid aitavad kaasa ka paljude teiste säästva arengu eesmärkide, näiteks innovatsiooni, soolise võrdõiguslikkuse ja majanduslike võimaluste saavutamisele. Rohkem infot projektide kohta

 

Auhinna saajatest on Eestile kõige enam tuttavad Rootsi ICA Grupp, mis on Rimi emafirma ja Microsoft, mille teenuseid meist paljud igapäevaselt kasutavad. Mõlemad ettevõtted said auhinna kategoorias „Kliimaneutraalne nüüd” (“Climate Neutral Now“).

 

Rootsi juhtiva toiduainete jaemüüja ICA Grupi enda tegevus muutus kliimaneutraalseks 2020. aastal pärast kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamist 76% võrra alates 2006. aastast. Ülejäänud heitkogused, mis tulenevad ettevõtte oma tegevusest, kompenseeritakse süsinikdioksiidi krediidi abil. Kontsern on seadnud eesmärgiks saavutada aastaks 2030 enda tegevuse kliimaneutraalsuse nullmõju ja vähendada samaks aastaks klientide toidukaupade ostmise kliimamõju poole võrra.

 „Tervelt kolmandik globaalsest kliimamõjust tuleb tänapäeval toiduainete tootmisest, seega on meil toidukaupade jaemüüjana ainulaadne võimalus midagi muuta, kuna oleme lüli tootmise ja tarbimise vahel. Meie jaemüügi tekitatud heitkoguste eest vastutuse võtmine ja nende mõjutamine on midagi, mida kõik jaemüüjad saavad teha,” ütles ICA Grupi jätkusuutlikkuse juht Kerstin Lindvall.

 „ICA on Rimile suureks eeskujuks. Töötame iga päev selle nimel, et klientide ja meie kõigi elu oleks võimalikult hea ja lihtne, ostlemine mugav, toitumine tasakaalustatud ja ühiskond jätkusuutlik. Meie sortimendis on alati olulisel kohal tasakaalustatud, keskkonnasõbralikud ja jätkusuutlikud valikud. Rootsi turg on jätkusuutlikkuse teemadel Eestist mõne sammu võrra ees, aga ühise grupina toimimise edu võti on koostöö. ÜRO kõrge tunnustus näitab, et oleme teinud õiged valikud,“ rõõmustas Rimi Eesti tegevjuht Vaido Padumäe.

 

11 auhinnatud projekti kuuluvad kolme fookusvaldkonna hulka: kliimaneutraalne praegu, kliimasõbralike investeeringute rahastamine ja kliimajuhid. Kõiki võitnud projekte tutvustatakse eriürituste ja auhinnatseremoonia raames ÜRO kliimamuutuste konverentsil novembri teisel nädalal Glasgows.

 

ICA Grupp on Rimi Baltic Groupi 100% omanik. ICA Grupp on üks juhtivatest jaekaubandus ettevõtetest põhjamaades, keskendudes oma tegevuses toidule ja tervisele. Gruppi kuuluvad ICA Rootsi ja Rimi Baltic, mis tegelevad peamiselt jaekaubandusega, Apotek Hjärtat, mis tegeleb farmaatsiavaldkonnaga, ICA Real Estate, mis omab ja koordineerib grupi kinnisvara ja ICA panka, mis pakub finantsteenuseid.

Rimi Eesti on juhtiv jaekaubanduskett Eestis, mille võrgustikku kuulub 84 kauplust. Rimi Eestis töötab ligi 3000 inimest.


Populaarsed artiklid