Ukraina palub Eestilt toiduabi

21 Aprill, 2022
Eesti Punane Rist sai Ukrainast ametliku abipalve: Poltavas ja Zaporižžjas vajatakse söögivalmis toitu ja esmatarvilikke hügieenivahendeid.

Selleks, et tarvilik koguda, on 21.04–1.05 oodatud eestimaalaste annetused läbi Rimi e-poe, kust leiab just need toiduained, mida abipalves küsiti.

„Lahingutegevus Ukraina ida- ja lõunaosas jätkub ja võimendub, mistõttu põgeneb sealt iga päev suur hulk inimesi lähedalasuvatesse oblastitesse, Poltavasse ja Zaporižžjasse. Sinna jõudnud põgenikele esmavajaliku tagamiseks palumegi toetust,“ edastas Ukraina Punase Risti peasekretär Maksym Dotsenko Eesti Punasele Ristile.

„Vastame Ukraina palvele ja soovime saata sinna arvestatava abikoguse, mis toob leevendust tuhandetele inimestele. Kutsume kõiki, kel võimalik, e-poodide kaudu annetama ning ostame vajalikku juurde ka annetusraha eest,“ sõnas Eesti Punase Risti peasekretär Arvi Perv. Ta märkis, et saadetis antakse Ukrainas otse üle sealsele Punasele Ristile, kes selle abivajajateni viib.

Lisaks toiduabile palus Ukraina Punane Rist ülekannet summas 500 000 eurot, mis jagatakse Ukraina ida- ja lõunaosa elanikele toidukupongidena. „Selles summas ülekanne läks teele esmaspäeval – nüüdseks on annetusrahast Ukrainasse jõudnud 3 miljonit eurot ja järgmiste abipalvete ootel on 1,8 miljonit. Ukraina Punase Risti peasekretär saatis tänusõnad Eestile kestva abi eest – see tänu kuulub kõikidele siinsetele annetajatele. Soovime toeks olla nii kaua, kuni abi on vaja ja seega on annetused jätkuvalt oodatud,“ ütles Arvi Perv. 

Anneta läbi Rimi e-poe


Populaarsed artiklid