Toitumisnõustaja soovitab uunenud märgis

03 Aprill, 2020
Toidupoes ringi käies võtab riiulitel olev kraam silme ees kirjuks.

Mida võtta? Mida jätta? Milline toode on tervislik? Kuidas ma sellest üldse aru saan? Tootepakendil on küll palju infot, aga mida peaksin erilise hoolega jälgima?Rimi on tulnud siinkohal ise sulle appi – nimelt oleme teinud oma toodete hulgast valiku, millel on juures märge „Toitumisnõustaja soovitab“. Tegemist on selliste toiduainetega, mis on toitvad ning aitavad tasakaalustada sinu menüüd.

Õige ja tasakaalustatud toitumine tähendab, et me sööme võimalikult mitmekesiselt, võtame arvesse oma erinevusi, eelistame kodumaist ja hooajalist toitu ning mis peamine - oleme söömisel ratsionaalsed. Kindlasti tuleb silmas pidada seda, et me ei oleks poekorvi täites või kokates üleliia emotsionaalsed! On ju stressisöömine halbade toitumisharjumuste üks suurimaid põhjuseid.

Oleme „Toitumisnõustaja soovitab“ igasse toidukategooriasse valinud tooteid, mis pakuvad kehale ja vaimule sobivat kütust. Need toiduained on üleliigsete lisaainete, suhkru ja palmiõlita. Näiteks ei tohi „Toitumisnõustaja soovitab’’ märgistusega tooted sisaldada täielikult ja osaliselt hüdrogeenitud rasvasid.

„Toitumisnõustaja soovitab“ märgistusega tooted sisaldavad:

- vähem soola;

- vähem suhkruid;

- vähem rasva või kvaliteetsemat rasva;

- rohkem kiudaineid.

Kindlasti ei leia „Toitumisnõustaja soovitab“ märgist maiustuste, kommide, krõpsude, suure suhkrusisaldusega jogurtite, energia-, karastus- ja vitamiinijookide juurest. Seda lihtsal põhjusel – inimese organism lihtsalt ei vaja neid, et funktsioneerida elujõuliselt ning edukalt.

Eelmise aasta detsembris saime Rimiga valmis uued kriteeriumid „Toitumisnõustaja soovitab“ toiduainete jaoks – ikka selleks, et kliendil oleks valikute tegemine kaupadest lookas riiulite ees veelgi lihtsam. Kriteeriumite väljatöötamisel on võetud aluseks Maailma Terviseorganisatsiooni, Baltimaade ja Põhjamaade toitumissoovitused ning Nordic Keyhole’i ja ICA Gott liv kriteeriumid.

Ka tootjad ning hankijad on kõik oodatud tutvuma Rimi uute „Toitumisnõustaja soovitab“ toiduainete kriteeriumitega ning pakkuma oma tooteid, mis võiksid samuti „Toitumisnõustaja soovitab“ kategooria alla kuuluda. Mida rohkem eestimaalane oskab õigeid toite oma menüüsse lisada, seda tervemad on meie inimesed!


Populaarsed artiklid