Talent Labi blogi - Tagasi kauplustes

19 Veebruar, 2019
Talent Lab on Rimi pakutav juhtimispraktika programm tulevaste juhtide ettevalmistamiseks ja arendamiseks. Endast ja oma kogemustest programmis kirjutab Talent Labis osalev Marilin Jürisson.

Tagasi kauplustes

Peale pikki jõulupühi nägi Talent Labi programm ette, et liigun tagasi kauplustesse. Olen endale võtnud väikese eesmärgi, et üritan programmi jooksul külastada võimalikult palju erinevaid Rimi kauplusi. Kaupluse külastamine annab mulle võimaluse saada tuttavaks ning vahetada mõtteid paljude toredate kolleegidega.

Kolmel päeval panin kaupa välja Postimaja, Tatari ja Hiiu Rimi kauplustes – oli väga tore, mul pole kaupluse töö vastu midagi ja naudin neid päevi, mille saan seal veeta.

Nädala teises pooles reisin Leetu – külastasin sealset Rimi kontorit ja kauplusi. Jõudsin Leedus sisse astuda ka paari konkurendi juurde, käisin nii Lidli kui Maxima kauplustes. Tööreisi eesmärk oli vestelda Leedu Rimi personali- ja formaadiosakonnaga ning kauplustes töötavate kolleegidega. Intervjuude tegemisega kauplustes jätkasin ka sellele järgneval nädalal Eestis. Kolme päevaga külastasin Magistrali, Tammsaare, Sõpruse, Kolde, Juhkentali, Kärberi, Pirita, Postimaja, Viimsi, Läänemere ja Tööstuse Rimi kauplusi ning vestlesin sealsete juhtide ja ka teenindajatega.

Esimesed nädalad turundus- ja kommunikatsiooniosakonnas

Turundusosakonna esimesel nädalal olid teemaks kampaaniad, mis on varasemast kampaaniate koordinaatori ametiajast mulle juba tuttavad. Minu ülesandeks oli turundusosakonnas analüüsida meie enda ja konkurentide poolt korraldatavaid kampaaniaid, anda ülevaade erisustest ja koostada ettepanekud järgmisi kampaaniaid puudutavate tegevuste osas. Kampaaniate juht Marta näitas mulle, kuidas pakkumised meie kodulehele jõuavad ja koos temaga osalesin järgmise Ilu Päevade kampaania töötoas. Külastasin ka konkurentide kauplusi ja vaatasin üle nende sisemeedia – plakatid, hinnasildiümbrised, eriväljapanekud jne.

Seejärel veetsin ühe päeva koos digitaalmeedia juhi Jormaga, kes tutvustas mulle digimeedia kanaleid, mida Rimis kasutame. Lisaks sain üldise ülevaate sellest, millised on meie plaanid tulevikuks. Digimeedias koostasin ma ülevaate meie ja konkurentide sotsiaalmeedias toimuvatest tegevustest – kes, kui palju ja mida teeb.

Rimi sai valmis vastutustundliku ettevõtte raporti – vaatasin selle üle ja edastasin oma parandused. Peale seda oli aeg see välja saata: selleks panime koos vastutustundliku ettevõtluse spetsialisti Katriniga kokku nimekirja koostööpartneritest, kellele soovime infot Rimi tegemiste kohta edastada. Seejärel vaatasime ja plaanisime keskkonnateemalisi tegevusi Tarbime Targalt Facebooki grupi tarbeks.

Sisekommunikatsioonispetsialist Heleriga vaatasime üle selle aasta plaanitud üritused, kanalid ja tegevuskava. Olin abiks sisekommunikatsiooni auditi küsimuste koostamisel ja viisin läbi intervjuu meie kaupluse töötaja Aivoga persooniloo tarbeks.

Lähikuudel avame uue express-formaadi Rimi kaupluse Tallinnas. Käisime sisemeediaspetsialist Heidi ja kinnisvaraosakonnaga uut Meloni Rimi kauplust üle vaatamas ja koos mõtlemas, milliseid reklaammaterjale seal kasutada plaanime. Päris keeruline on ehitusjärgus kaupluses oma kujutlusvõime põhjal ette näha, milline see lõpuks tegelikult välja hakkab nägema. Kuigi olen varasemalt enne valmimist nii Karamelli Rimi expressi kui ka nüüd valmivat kauplust külastanud, on saaliplaani vaadates raske endale tulevasest kauplusest mõttes pilti luua.

Koos turundustiimiga jõudsime käia ka jõululõunal, mis ajanappuse tõttu oli lükkunud jaanuarisse. Tallinna Teeninduskool pakub kesklinnas toredat võimalust õpilasrestorani näol, kus kokkavad ja teenindavad nende oma praktikal olevad õpilased. Kui kellelgi on tiimiürituseks ideed vaja, siis julgen seda kohta soovitada.

Teekond jätkub

Programm on kulgenud väga kiires rütmis ja päris uskumatu tundub, et 2/3 on juba läbi ja ainult kolmandik veel ees. Paljud on minult küsinud, et mis minust peale programmi saab. Mul on kindlasti teatud valdkonnad, mida ma eelistan, aga päris kindel oma valikutes ma veel pole. Lisaks oleneb tulevane ametikoht päris palju ka sellest, millised on selle hetke vabad vakantsid.

Märtsis annan ülevaate viimasest nädalast turunduses. Peale seda veedan kaks nädalat uuesti Riias turundus- ja äriarendusosakonnaga. Selle käigus loodan omandada uusi teadmisi mobiiliäpi ja e-kaubanduse projekti osas.

Tekst: Marilin Jürisson (juhtkonna praktikant)


Populaarsed artiklid