Talent Labi blogi - Marilin

06 August, 2018
Talent Lab on Rimi pakutav juhtimispraktika programm tulevaste juhtide ette valmistamiseks ja arendamiseks. Endast ja oma ootustest programmile kirjutab Talent Labis osalev Marilin Jürisson.

Talent Labi blogi – saame tuttavaks!

Talent Lab on juhtimispraktika programm tulevaste juhtide ette valmistamiseks ja arendamiseks ning toimub kõigis kolmes Balti riigis samaaegselt. Programmi raames saavad juhtimispraktikandid võimaluse tutvuda jaemüügiäriga, omandades praktikat kõikides Rimi formaatides: Rimi hyperi, superi ja mini kauplustes, kui ka kontori erinevates osakondades (ostujuhtimises, logistika ja tarneahela juhtimises, turunduses ja suhtekorralduses jms).

Järgnevalt saame tuttavaks Eestist osaleva Marilin Jürissoniga.

Kes ma olen, kust ma tulen ja kuhu lähen?

Tere! Olen Marilin, 25-aastane Pärnumaa tüdruk. Viimased 6 aastat olen elanud Tallinnas ning kogu selle aja vältel jaganud oma elu töö ja ülikooli vahel. Sellel kevadel lõpetasin TTÜs magistriõpingud tarneahela juhtimise erialal.

Oma esimese päris töökogemuse sain Nike spordirõivaid müüvas kaupluses klienditeenindajana, sealt edasi liikusin logistika ja laoteenuseid pakkuvasse ettevõttesse BLS müügisekretäriks ning peale seda Coop Eesti keskühistusse ostuassistendiks. Nendest kogemustest sai algus minu teekonnale jaekaubanduses, mis on uskumatult põnev ja väljakutseid täis. Peale esimest magistrandiks olemise aastat otsustasin, et vajan uusi väljakutseid ja otsustasin endale leida uue töö ostu-; kategooria- või hankejuhtimise alal.

Rimisse sattusin 2017. aasta veebruaris, kuid alustasin hoopis kampaaniate koordinaatorina. Olnud pool aastat Rimis töötanud, sain pakkumise kategooriajuhi kohale, mille suurima rõõmuga vastu võtsin.

TalentLab’ist ehk juhtimistalentide programmist kuulsin esimest korda üsna kohe peale Rimisse tööle asumist. Kuna programm on suunatud kõrgkooli lõpetavatele või äsja lõpetanud noortele, tundsin selle kevade märtsis, et nüüd on minu jaoks õige aeg. Polnud lihtsalt tunnet, et ma kohe uuesti õppima lähen ja programm tundus võimalusena, mida keegi, kes sellesse kvalifitseerub, käest ei peaks laskma. Kandideerimise protsess kestis kokku ligikaudu 4 kuud ning koosnes grupiintervjuust, etteantud teema presentatsioonist, isiksuse testidest ja lõpetuseks paneelintervjuust Riias, Rimi Baltikumi juhtkonnaga.

Juhtimistalentide programmi eesmärgiks on pakkuda intensiivset arenguprogrammi. Minu ootused ja lootused on saada maksimaalselt hea ülevaade ettevõtte toimimisest ja erinevate osakondade rollist suuremate ning pikaajalisemate eesmärkide täitmisel. Tegemist on harukordse võimalusega piiluda näiteks IT või kinnisvaraosakonna tegemistesse, millega mul siiani kokkupuude põhimõtteliselt puudub.

Enne programmi algust on olnud tööalaselt üsna kiire jõulude planeerimise periood. Ma pole veel väga palju jõudnud millegi pärast seoses programmiga muretseda. Ainus asi, mis kerget ärevust tekitab on see, et iga 15-20 päeva tagant töötan ma erinevas osakonnas, erinevate inimeste ja erinevate juhtidega. Selline liikumine eeldab minult kiiret kohanemisvõimet ning loodan, et kõik mu toredad kolleegid võtavad mu sõbralikult oma lühiajaliseks meeskonnaliikmeks. Avatud meele ja positiivse ellusuhtumisega ei saa ju olla midagi ületamatult rasket.

Mul on hea meel, et saan teid sellele ülimalt vägevale teekonnale kaasa võtta ja oma tegemisi teiega kord kuus kogu praktikaprogrammi vältel jagada.


Populaarsed artiklid