Rimi suurendab palgafondi ligi 3 miljoni euro võrra ja tõstab teenindajate põhipalka keskmiselt 9,3%

31 Jaanuar, 2024
Rimi Eesti töötajatele toob alanud aasta kaasa olulisi muutusi töötajate tasustamises ja tunnustamises. Rimi investeerib palkade kasvu ligi 3 miljonit eurot. Teenindajate keskmine palk tõuseb 9,3%, kõigil Rimi töötajatel kokku 8%.

Rimi töötajaskonnast 93% ongi kaupluste ja keskköögi töötajad. Kokku töötab Rimi Eestis 2832 inimest, kelle keskmine staaž on 6 aastat ning keskmine vanus 46 aastat.

Rimi Eesti juhi Kristel Metsa sõnul suurendab ettevõte märkimisväärselt nii põhipalkasid kui taseme- ja tulemustasusid. "Meie jaoks on oluline, et meie töötajad tunneksid end väärtustatuna ja motiveerituna. Selleks investeerimegi tänavu palgafondi ligi 3 miljonit eurot palgafondi, et pakkuda tänasel tööjõuturul konkurentsivõimelist palka ja karjäärivõimalusi," rääkis Rimi Eesti juht Kristel Mets. "Usume, et Rimi on ettevõte, mis toetab oma töötajate arengut ja tunnustab nende panust."

Töötajate tasustamisel keskendub Rimi põhipalga kõrval tasemetasude süsteemile, mis võimaldab töötajatel mõjutada oma sissetulekut vastavalt oskustele ja panusele. 2024. aastal viiakse selles süsteemis sisse olulised muudatused, sealhulgas keeleoskuse nõuded ja erandjuhtumid. Samuti jätkab ettevõte tulemustasu maksmist, premeerides töötajaid nende panuse eest ettevõtte eesmärkide saavutamisel. „Lisaks tasemetasudele on nii kaupluste kui ka keskköögi töötajatel võimalus oma põhipalgale igakuiselt tulemustasu juurde teenida, kui ettevõttel läheb ootuspäraselt ja eesmärgid saavad täidetud,“  lisas Mets.

Alates 2024. aastast tähistab Rimi ka tööjuubeleid alates 5. tööaastast, andes tööjuubilaridele 50 euro väärtuses Rimi kinkekaarte. Lisaks jätkab ettevõte 10, 15, 20, 25 ja edasiste tööjuubelite tähistamist eriliste tunnustusüritustega.


Populaarsed artiklid