Rimi sulgeb kauplused jõuluõhtul varem

09 November, 2018
Rimi sulgeb 24. detsembril kõik kauplused juba kell 18, võimaldamaks töötajatel pühi veeta. Lahtiolekuaegades tulevad muudatused ka aastavahetusel.

Poleemika selle ümber, kas toidukauplused peaksid olema jõulude ning aastavahetuse ajal vähem lahti või üldse suletud, on kestnud Eestis aastaid, sõnas Rimi Eesti juht Vaido Padumäe.

"Rimi vaatab täna kõigis oma tegevustes selgelt Põhjamaade suunas ning võtsime vastu otsuse anda oma teenindajaile 24. detsembril vaba õhtu. Põhjamaades ning mitmetes teistes Euroopa riikides on kaupluste varasem sulgemine jõuluõhtul tavapärane. On valdkondi, kus pühade puhul tööd katkestada ei saa, kuid ostlemine on miski, mida saab ette planeerida."

Muudatusi Rimi kaupluste lahtiolekuaegades planeeritakse ka aastavahetuseks.

Rimil on Eestis 14 hüpermarketit ja 70 supermarketit, ettevõttes töötab Eestis ligi 2700 inimest.

Konkureeriv poekett Prisma on pühade eel aga teise suuna valinud. Oktoobri lõpus teatas ettevõte, et avab 21.-23. detsembril kõik oma Tallinnas, Tartus ja Narvas asuvad hüpermarketid ööpäevaringselt. Põhjenduseks toodi soov anda inimestele võimalus teha oma viimase hetke söögi- ja kingiostud neile kõige paremini sobival ajal.

Lisaks juba praegu ööpäevaringselt avatud Sikupilli, Mustamäe ja Lasnamäe Prismale, on vahetult enne jõule 24 tundi avatud ka Kristiine ja Rocca al Mare Prisma Tallinnas, Annelinna ja Sõbra Prisma Tartus ning Narva Prisma.

Alates 24. detsembrist jätkub Prismades tavapärane töörütm ehk ööpäevaringselt jäävad avatuks Sikupilli, Mustamäe ja Lasnamäe Prisma. Need kolm hüpermarketit on lahti ka aastavahetusel.

Allikas: https://www.err.ee/875751/rimi-sulgeb-jouluohtul-koik-poed-kell-18 


Populaarsed artiklid