Rimi pälvis vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgise

07 Juuni, 2024
Sel nädalal tunnustati Eesti vastutustundlikumaid organisatsioone kuld-, hõbe-, või pronksmärgisega. Rimi pälvis kõrgeima tunnustuse ehk kuldmärgise. Kokku said märgise 36 ettevõtet ja organisatsiooni.

Rimi vastutustundliku ettevõtluse juhi Katrin Batsi sõnul on tänavune tunnustus eriliselt väärtuslik, sest Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi (VEF) juhatuse liikmena tean, kui palju vaeva nägid Eesti ESG tippeksperdid indeksi uuendatud versiooni kallal. “Minu eriline tunnustus läheb kõigile kolleegidele Rimist, kes panustasid enam kui 50 küsimusega ankeedi täitmisse. VEFi kuldmärgise vastu võtmine andis meile kindluse, et Rimi on kestlikkuse aruandluseks valmis”, lisas Bats. 

Vastutustundliku ettevõtluse indeksis osalemine annab ettevõtetele võimaluse saada eksperthinnang oma tegevuste mõjule ESG ehk keskkonna, sotsiaalse ja hea juhtimistava mõõtmes. Indeksi loogika on sarnane Euroopa Liidu kestlikkusaruandluse direktiivi (CSRD ehk Corporate Sustainability Reporting Directive) standarditega ning käsitleb samade elementide olemasolu: põhimõtted, eesmärgid, tegevusplaan ja mõõdikud igas kolmes ESG kategoorias. 

Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo sõnul algavad suured muutused ettevõtjatest. “Arusaam ESG väärtusest ja vajalikkusest on jõudnud väga erinevate ettevõteteni nii tootmisest kui teenindusest ja nii linnast kui maapiirkondadest. Muutustega kohanemine ei saa aga olla ainult ettevõtjate ülesanne. Ka riigil tuleb astuda sammud, et teha üleminek võimalikult lihtsaks ning panustada ressurssidega vastutustundlikesse ja uut lisandväärtust loovatesse ettevõtmistesse,” lausus Riisalo.

Vastutustundliku ettevõtluse indeksi märgis väljastatakse kaheks aastaks, tänavu tunnustati ettevõtteid juba 16. korda, seega on see vanim Eestis kasutusel olev ESG tööriist. Ettevõtete ankeete hindab ESG-praktikutest koosnev töörühm. Kuldmärgise said tänavu 9 ettevõtet, hõbemärgise 14 ja pronksmärgise 13 ettevõtet. Vaata kõiki märgise saajaid SIIT

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum (VEF) arendab alates 2005. aastast Eestis vastutustundliku ettevõtluse temaatikat ja koondab vastutustundlikku ettevõtlust praktiseerivaid ettevõtteid läbi tugeva liikmesvõrgustiku ja aktiivse koostöö ettevõtjatele oluliste organisatsioonidega. Foorumi eesmärk on edendada mõtteviisi, et vastutustundlik äritegevus on ettevõttele kasulik, praktikas lihtne ja kasvatab ettevõtte väärtust ühiskonna silmis. Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum ühendab ettevõtteid, kelle jaoks on oluline toimida vastutustundlikult, et tagada nii oma ettevõtte, ühiskonna kui ka riigi jätkusuutlikkus.


Populaarsed artiklid