Rimi laiendab noortele suunatud tervisliku toitumise programmi üle Eesti

31 Mai, 2024
Rimi lõi järgmiseks kooliaastaks üle-eestilise terviseprojekti, mis kasvas välja Mustamäe riigigümnaasiumiga loodud viljakast koostööst. Koolidesse jõuavad tasuta veebipõhised tunnid ning rändnäitus, mis toovad tervisliku toitumise teema huvitava nurga alt kõikide Eesti noorteni.

“Selline koostöö on Eesti üldhariduskoolides uudne ja annab märkimisväärse panuse noorte toitumisharjumuste parandamisse,” ütles Mustamäe riigigümnaasiumi direktori Raino Liblik. “Peame lisaks õppeprogrammile oluliseks ka noorte liikumis- ja toitumisharjumuste parandamist ja see on suur asi, kui kooli tulevad spetsialistid, kes noortega neil teemadel räägivad. Usun, et sellised teadmised aitavad kaasa nii õppeedukuse kasvule kui ka laste füüsilise ja vaimse tervise hoidmisele.”

 

Rimi ja Mustamäe riigigümnaasiumi koostöös toimus septembrist alates iga kuu üks külalistund ning Rimi saatis iga nädal kooli värskeid puu- ja juurvilju, millest kohapeal valmistatud smuutid said kiirelt noorte lemmikuks. Külalistundides tutvustati kooliperele muuhulgas toidutootmise tulevikku, toidu raiskamise ja jätkusuutliku tootmise teemasid, räägiti õiglasest kaubandusest, kliimasõbralikust toitumisest, erisugustest toitumisviisidest ja liikumise mõjust kehale. Üheks populaarsemaks loenguks osutus keskustelu energiajookide kahjulikkusest.

Uuel aastal algav programm laiendab Mustamäe riigigümnaasiumis loodud lähenemisviisi üle Eesti. Veebipõhised tervisliku toitumise koolitunnid pakuvad õppimiseks interaktiivset ja kaasahaaravat viisi. Tervisemuuseumiga koostöös valmivad näitused toovad tervisliku toitumise Eesti noorte ette, pakkudes huvitavat materjali ja lõbusaid kogemusi.


“Esiti sai koostöö alguse sellest, et mõtlesime toetada Mustamäe riigigümnaasiumi õpilasi igal reedel värskete puu- ja viljadega ning pakkuda mõned põnevad loengud, mis kummutavad tervisemüüte ning annavad noortele mõtteainet. Aga kuna tagasiside oli hea, noori huvitas, siis kasvas sellest välja mõte tuua midagi sama head kõikide Eesti koolideni,” rõõmustab Rimi Eesti vastutustundlikkuse juht Katrin Bats. 

 

Programmi mõju hindamiseks viidi läbi tagasisideküsitlus, milles osales 278 õpilast 350-st. Küsitlusest ilmnes, et enamik õpilasi peab teadlikku toitumist oluliseks ning hindab kooliprogrammi pakutavat teavet piisavaks. Kolmandik vastanutest hakkas kooli ajal sööma puuvilju rohkem kui varem ning 44% märkis, et nad teevad nüüd tervislikumaid toitumisvalikuid.

 

Üle-eestilise terviseprogrammi täpsemad detailid avaldatakse paari kuu jooksul. 

 

Rimi Eesti Food AS (www.rimi.ee) kauplused kuuluvad Rootsi kapitalil põhineva Rimi Baltic AB kaupluste hulka, mille ainuomanikuks on ICA Gruppen AB. Rimi tugevuseks on tervislik kaubavalik, kvaliteetsed puuviljad ning mitmekesine omatoodete sortiment. Kokku on Rimi Baltic AB-l kolmes Balti riigis 301 kauplust, sealhulgas 94 hüpermarketit (neist 17 Eestis), 89 supermarketit (neist 23 Eestis), Rimi minisid 98 (neist 39 Eestis), ekspress Rimisid 20 (neist 3 Eestis). Rimi pakub Eestis tööd ligi 2800 inimesele.


Lisainfo:

Katrin Bats
Rimi Eesti Food AS 

Vastutustundliku ettevõtluse juht
katrin.bats@rimibaltic.com
516 7833


Populaarsed artiklid