Rimi jätkusuutlikkuse auhind

20 September, 2021
Ettevõtted, idufirmad ja üksikisikud on oodatud kandideerima Rimi jätkusuutlikkuse auhinnale.

20. septembril saab avalöögi Baltimaade esimene konkurss “Rimi jätkusuutlikkuse auhind”. Konkursi eesmärk on tõsta esile olulisemaid saavutusi kestliku ettevõtluse edendamisel ja kajastada innovatsiooni üha kasvavat rolli selle arengus. Konkurss “Rimi jätkusuutlikkuse auhind” kestab 20. septembrist kuni 9. detsembrini, mil konverentsi Future Forum lõputseremoonia käigus premeeritakse auhinnavõitjaid kõigist Balti riikidest. Tänasest alates kutsutakse ettevõtteid, organisatsioone, idufirmasid ja üksikisikuid esitama konkursile oma saavutusi kolmes kategoorias: Keskkonnamõju, Roheinnovatsioon ja Muutuste Saadikud. Rimi korraldab konkurssi koostöös innovatsioonile keskenduva konsultatsioonibürooga Helve.

 

Arvestades innovatsiooni kasvavat tähtsust jätkusuutlike lahenduste väljatöötamisel ja kestlikkuse keskset rolli ettevõtluses, on korraldajate eesmärk juhtida avalikkuse tähelepanu juba olemasolevate lahenduste potentsiaalile ning edendada suhtlust ettevõtete, tööstusharude ja ala asjatundjate vahel. 


"Jätkusuutlikkus on üks Rimi strateegilistest tegevusvaldkondadest ja osa meie äri DNA -st.  Jätkusuutlikuks ettevõtteks kasvamine on olnud pikk protsess ent nüüdseks on meie jaoks jätkusuutlike lahenduste rakendamine igapäevastes tegemistes ainus valik.  Harime ja inspireerime igapäevaselt ka oma kliente, sest igaüks meist saab muuta homse päeva rohelisemaks alustades kasvõi väikestest sammudest. Selle projektiga soovime austada ja esile tõsta ettevõtteid, organisatsioone ja üksikisikuid, kes investeerivad ressursse jätkusuutlikkuse valdkonda ja inspireerivad seeläbi ka teisi nende eeskuju järgima, “ ütleb Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats.

 

„Innovatsioon on uues ärimaailmas, mille keskmes on jätkusuutlikkus, asendamatu ja hädavajalik. See aitab eristada liidreid järgijatest. Ettevõtetest, kes täna investeerivad jätkusuutliku äritegevuse edendamisesse ja on avalikkuse silmis kestlikud, saavad homme tõenäoliselt oma valdkonna liidrid. Konkursiga „Rimi jätkusuutlikkuse auhind“ loodame innustada ja motiveerida ettevõtteid ning organisatsioone alustatuga jätkama ning võimaldame neil olla oma saavutustega teistele eeskujuks. Hindame oma partnerite usaldust ambitsioonide ja ühise visiooni osas, sest ainult koos suudame saavutada seatud eesmärgid,“ avab tagamaid konkursi Rimi jätkusuutlikkuse auhind algataja ja korraldaja, Helve kaasasutaja ning juht Marija Ručevska. 

 

Konkursile „Rimi jätkusuutlikkuse auhind“ saab tasuta registreerida veebis kuni 5. novembrini kolmes kategoorias: 

Keskkonnamõju kategoorias hinnatakse ettevõtete ja organisatsioonide algatusi, mis on vähendanud nende tegevuse negatiivset mõju keskkonnale.

Roheinnovatsiooni kategoorias premeeritakse ettevõtteid ja idufirmasid, mis on silma paistnud uuendustega säästva tehnoloogia ja jätkusuutlikkuse valdkonnas.

Muutuste saadikud kategoorias saab esitada isiklikke jõupingutusi jätkusuutliku eluviisi ja üldise teadlikkuse edendamisel. Selles kategoorias valitakse avalikul hääletusel üks võitja igast Balti riigist.

 

Baltimaade võitjad keskkonnamõju ja roheinnovatsiooni kategooriates valib välja rahvusvahelistest ekspertidest koosnev žürii. Loe lisateavet kategooriate, konkursi tingimuste ja registreerimise kohta ->

 

Ettevõtted, avaliku ja erasektori organisatsioonid ning idufirmad võivad Keskkonnamõju ja Roheinnovatsiooni  kategoorias esitada piiramatul hulgal saavutusi. Muutuste saadiku kategoorias registreeruja saab esitada ainult ühe taotluse.

Finalistid kuulutatakse välja 10. novembril. Pärast finalistide väljakuulutamist avatakse avalik hääletus võitjate selgitamiseks Muutuste saadiku kategoorias. Finalistide lood tulevad esitamisele 9. detsembril toimuval lõputseremoonial, kus kuulutatakse välja ka võitjad. Konkursi „Rimi jätkusuutlikkuse auhind“ auhinnagala toimub konverentsi Future Forum lõputseremoonia käigus Riias ja seda saab jälgida ka veebist.


Populaarsed artiklid