Rimi Baltic müüb Deglava logistikakeskuse ja kontori Riias East Capital Real Estate Fund IV-le

08 Detsember, 2023
Rimi Baltic müüs oma keskse logistika- ja kontoripinna Lätis (aadressil Deglava tänav 161) East Capital Real Estate Fund IV-le.

Kahe osapoole vahel sõlmiti müügi-tagasirendi leping, mille raames sõlmiti 15-aastane rendileping. Kinnistu pindala ulatub 94 000 ruutmeetrini ning ostuhind oli 83 miljonit eurot.

„Meil on selle tehingu üle väga hea meel ning ootame pikaaegset viljakat koostööd East Capital Groupiga. Muuhulgas vabastab antud tehing kapitali Rimi Balticu omaniku ICA Gruppeni netovõla vähendamiseks,“ ütleb Rimi Balticu tegevjuht Giedrius Bandzevičius.

“Rimi Baltic jätkab tavapärast logistikategevust Deglava jaotuskeskuses ja keskkontoris. On suurepärane, et 15-aastase rendilepingu kaudu saame jätkata efektiivset logistikategevust kaasaegses ja jätkusuutlikus töökeskkonnas. See tagab pikaajalise toe meie kauplustele kogu Baltikumis,“ kommenteeris Rimi Balti logistika ja tarneahela direktor Kristīne Pojasņikova.

„Oleme rõõmsad selle kaasaegse, suurepärase asukohaga objekti omandamise ja koostöölepingu sõlmimise üle Rimi ning ICA Gruppeniga. Kinnistu asub logistika ja töökeskkonna mõttes ideaalses asukohas. Kohalik piirkond on viimastel aastatel mõnevõrra muutunud ning  areneb edasi segakasutusega alana. On rajatud uusi elamuid, millele on plaanis lisa ehitada. Piirkonna atraktiivsust on tõstnud ka uue Ikea kaubamaja ja Saga kaubanduskeskuse avamised. Asukoht koos Rimi pikaajalise rendilepinguga muudab kinnistu ideaalseks lisaks East Capital Real Estate Fund IV portfellile. Antud tehing tugevdab veelgi East Capital Real Estates’i positsiooni kui ühe parima kaasaegse logistikaobjektide pakkuja Baltimaades,“ lisas Maris Smiltenieks, East Capital Real Estate'i Läti juht.

Tehingu netomõju ICA Gruppeni rahavoogudele 2023. aasta neljandas kvartalis on ligikaudu 83 miljonit eurot. Oodatavalt väheneb kontserni netovõlg (v.a ICA Bank ja IFRS 16 liisingukohustused) 83 miljoni euro võrra.

Kinnistu anti East Capital Real Estate Fund IV valdusesse 7. detsembril 2023. aastal.

Tehingut nõustasid advokaadibürood Sorainen ja Vilgerts.


Populaarsed artiklid