Mida teha e-poest saadud pakendite kuhjaga?

27 Juuli, 2021
E-poodide kullerteenuse puhul on palju kõneldud sellest, et tegemist on omamoodi keskkonnavaenuliku teenusega.

Kauba pakendamisele kulub palju kilekotte ja mitmesuguseid muid pakendeid. Kuidas Rimi oma e-poe puhul on selle probleemi lahendanud ja kas tarbija ise saaks ehk paremaid valikuid teha?

 

Üha enam populaarsust koguva e-kaubanduse suur murekoht on tohutu hulk pakendeid, mis koos tellitud kaubaga meie kodudesse jõuavad. Tuleb välja, et ega tarbijana meil olegi tegellikult ise võimalik valida, kuhu või kuidas meie kaup pakendatakse. 

 

Rimi e-kaubanduse formaadijuht Helen Lednei kinnitab, et ka Rimi e-poes ostja pakendi tüüpi valida ei saa. "Otsustasime kohe alguses ainult paberkottide kasuks ja väikeseid kilekotte kasutame ainult juhul, kui see on toote pakendamiseks hädavajalik, näiteks lahtise kala või liha pakkimisel. Mõned tooted tuleb eraldi kottidesse pakendada toiduohutusseadusest lähtuval, sest toit peab kliendini jõudma ohutult, ilma tervist ohtu seadmata,” selgitab ta.

Ka lahtised puu- ja köögiviljad pakendatakse paberkotti, siinkohal peetakse silmas sedagi, et võimalusel on ühes paberkotis mitu vilja koos, enne mõistagi eraldi kaalutud. Lednei sõnutsi proovitakse võimalikult palju  silmas pidada põhimõtet, et kõik pakendid saaksid maksimaalselt ära kasutatud. 

 

Milline on targa tarbija valik?

Tark tarbija valib alati korduvkasutamise võimaluse. Tavapoes käies on see lihtsam, võtad kaasa oma ostukoti ning vajalikud karbid, topsid ja kotid puuviljade ning muu lahtise toidukauba pakendamiseks. 

E-poes nii lihtsalt läbi ei saa, kuid kaubaga koos koju jõudnud kottidele on võimalik uus rakendus leida küll. Kotid saab pakendikonteineritesse viia, kust need edasi ümbertöötlemisele jõuavad. Ahjuküttega majapidamistes on paberkotid heaks tulehakatuseks. 

Käsitöömeistrid leiavad väga palju erinevaid võimalusi, kuidas paberkotte majapidamises ära kasutada. Lednei ütleb, et Rimi on oma klientidelt tagasisidet saanud, et lapsed kasutavad Rimi paberkotte näiteks värvimiseks, leidlikumad on teinud neist lausa värviraamatuid, maske ning muud põnevat meisterdanud. Rimi isegi on proovinud oma kliente inspireerida ja taaskasutamist populariseerida. Vahvaid ideid koos lastega meisterdamiseks leiab Rimi Facebooki kontolt

 

Loomulikult pole ka paberkotid keskkonna seisukohalt sugugi ideaalne lahendus, kõige õigem oleks leida korduvkasutatav variant. Selle lahenduse otsingutega Rimis praegu tegeletakse, et lisaks vähemale toidu raiskamisele, jõuaks e- poest kaubaga koju võimalikult väike kogus pakendeid.


Populaarsed artiklid