KUULA | Toidupoe tagatoas: kuidas saavad kaubad poeriiulitele ja kes teeb valiku?

31 Jaanuar, 2024
Kas olete mõelnud sellele, kuidas saavad kõik need värvilistes pakendites kaubad ühe poe riiulitele? Kes teeb valiku ja räägib läbi hinnad? Rimi Eestis tegutsevad selle nimel kategooriajuhid, kes vastutavad, et poest saaks kõige kvaliteetsemaid, uusimaid ja parima hinnaga kaupu.

Aasta esimeses saates räägivad oma tööst Rimi Eesti ostujuht Marilin Jürisson ja Baltimaade ostudirektor Talis Raak. Saadet juhtis ajakirjanik Martin Hanson.

„Minu töö ostujuhina on ühelt poolt juhtida kategooriajuhte, kes omakorda tegelevad kaupade valimisega poodidesse. Kuid minu ülesanne on ka tunda trende ja mudida neid suundi, kuhu Rimi võiks oma pakkumistega teel olla. Töö on mitmekesine ja ühtegi sarnast päeva pole seni olnud,“ mainib Jürisson.

Sama tööd pikalt teinud Raak, kes on nüüd jõudnud samale ametikohale, kuid Baltimaade tasemel, ütleb, et peamiselt on tema töö seotud inimeste ning nende juhtimisega. Et nendel inimestel, kes kaubavalikuga tegelevad, oleks seda võimalikult valutu ja lihtne teha. Nii näiteks on juba Rimis katsetusel erinevad tehnoloogilised lahendused, mis aitavad kaubavaliku otsuseid ja nende analüüsi paremini teha.

„Ühe kindla kauba jõudmine Rimi letile on pikk teekond ja otsuse põhjuseid on palju: hind, kvaliteet, tarnekindlus, kooskõla Rimi põhimõtetega ja nii edasi. Maitseme kõiki uusi tooteid ja hindame kaupa paberil enne, kui otsustame selle müüki võtta,“ selgitab Rimi Baltimaade ostudirektor.

Pikemalt kuulake kategooriajuhtimisest Rimi Eestis juba saatest!


Populaarsed artiklid