Kordustestist listeeriat ei leitud

02 Detsember, 2019
Laborist täna tulnud kordusproovide vastus listeeria olemasolu Rimi keskköögis ei näidanud. Rimi jätkab tänasest värskete salatite tootmist.

Üle-eelmisel nädalal tuvastas Rimi rutiinse kontrolli käigus oma keskköögi salatiosakonna puhastamata töölaualt listeeria leiu. Korjasime reedel müügilt ettevaatusabinõuna kõik värsket salatid ning peatasime salatite tootmise. Laborist täna tulnud kordusproovide vastus listeeria olemasolu Rimi keskköögis ei näidanud. Rimi jätkab tänasest värskete salatite tootmist.

Pärast keskköögi põhjalikku puhastust tegime esmalt tööpindade analüüsid kiirtestimisseadmega, mis näitas pühapäeva õhtuks, et listeeria leidu ei ole. Täna saabunud laboritulemused kinnitasid meile sama – keskköök on puhas ning salatite tootmine võib jätkuda.

Endiselt pole teada, kuidas listeeria võis salatiosakonna töölauale sattuda. Oleme välja selgitanud võimalikud kahtlusalused toorained, mida sellel laual töödeldi. Oleme saatnud laborisse nii kahtluse all olevad toorained aga ka meie oma tooted, mis nimetatud toorainet sisaldasid. Analüüside vastuseid  ootame selle nädala lõpuks. Ühtlasi vahetasime ettevaatusabinõuna välja hankijad, kellelt võis pärineda võimalik nakatunud tooraine. Oleme kõikidelt kesköögi hankijatelt küsinud täiendavat infot.

Meile on kõige olulisem klientide ohutus ja seetõttu otsustasime tegutseda kiirelt ja ennetavalt. Vabandame veelkord klientide ees ning teeme kõik selleks, et taolisi olukordi enam ette ei tuleks. Kindlasti analüüsime edaspidi oma keskköögi puhtust veelgi sagedamini ning tänu kiirtestimisseadmele saame operatiivselt reageerida. Täname ka VTA-d igakülgse abi eest.


Populaarsed artiklid