Kõikidesse Pärnu lasteaedadesse jõuavad Rimi abiga võrsete kasvatamise komplektid

18 September, 2023
Tänavu suvel Rimi kaasava eelarve rahvahääletuse vooru võitnud maheseemnetega  tegelev ettevõte Plantos viib igasse Pärnu lasteaiarühma võrsete kasvatamise komplekti, et tõsta mürsikute teadlikkust mitmekesisest toitumisest.

Kahjuks on Eestis ülemäärase kehakaaluga laste arv tõusuteel - Tervise Arengu Instituudi uuringud näitavad, et pea viiendik esimese ja neljanda klassi õpilastest on ülekaalus ja 11% rasvunud.

Plantose asutaja Kristi Kuusmik-Orava sõnul on tal hea meel, et Rimi poolt korraldatud kaasava eelarve raames hääletasid nii paljud inimesed just Plantose poolt. “Laste esmased toitumisharjumused kujunevad kodus ja lasteaias. Paljud inimesed ei tea, et võrsed on väga toitaineterikkad, sisaldades vitamiine, mineraal- ja kiudaineid ning soodustavad seedimist. Võrsed teeb erakordseks veel see, et neid saab aastaringselt siseruumides kasvatada ja nad valmivad kuni kahe nädala jooksul. Lapsed huvituvad kogu protsessist alates kasvatamisest kuni söömiseni ja neile väga maitsevad võrsed,” tutvustas Kuusmik-Orav Plantose projekti.

Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats selgitas, et Rimi tuli esmakordselt välja kaasava eelarve projektiga just selleks, et tõsta inimeste, eriti laste, teadlikkust tasakaalustatud toitumisest. "Oleme pühendunud paremate toiduvalikute tutvustamisele ja see projekt sobib suurepäraselt meie missiooniga," lisas Bats.

Plantose seemned on laboris testitud ja kontrollitud ja ei sisalda kolibakterit (E.coli) ega salmonellat. Neis ei ole patogeene, mis võivad tärkamiskeskkonnas areneda. Kõik seemned on tunnustatud Euroopa Liidu mahemärgiga. Lasteaiad saavad erinevad maheseemned võrsete kasvatamiseks, mitu pakki biomulda ja veepritsi. Lisaks saab iga rühmaõpetaja ligipääsu õppevideole, et anda võrsete kasvatamise teadmised lihtsas keeles edasi ka lastele.

Ettepanekuid Rimi kaasava eelarve konkursile sai esitada 3. aprillist 3. maini. Pärnu omavalitsusse laekus tähtajaks viis ettepanekut. Rahvahääletus toimus 15. maist kuni 5. juunini ning võitjaid oli kaks - Plantos OÜ ja lasteaed Trall, kes mõlemad said Rimilt tervisliku toitumise edendamiseks 5000 eurot.

 

 

 

 


Populaarsed artiklid