Enefit Volt paigaldab Rimi parklatesse 32 uut elektriauto laadijat

04 Detsember, 2023
Eesti suurim elektriautode laadimisvõrk Enefit Volt rajab tuleval aastal Rimi parklatesse 32 uut elektriauto avalikku laadijat. Kokku paigaldatakse laadijad 16 Rimi toidupoe juurde üle Eesti, võimaldades seeläbi kiir- ja ülikiirlaadimist 64 elektrisõidukile.

Enefit Volt laiendab hoogsalt elektriautode avalikku laadimisvõrku, tehes seejuures koostööd asukoha partneritega, kelle kinnistule laadimislahenduse näol investeeritakse. See on üks viis, kuidas tagada laadimistaristu tihedam kaetus ja pakkuda laadimisvõimalust asukohtades, mida inimesed enim külastavad. 

„Üldjuhul viivad inimeste igapäevatoimetused neid kohtadesse nagu büroohooned, restoranid, kultuuri- või spordiasutused, aga ka toidupoed. Kuna elektriauto laadimine võtab mõnevõrra rohkem aega, siis jättes toidukaupade soetamise ajaks sõiduki laadima, on võimalik aega otstarbekalt ära kasutada, ühendades kaks olulist tegevust,” selgitas Enefit Volti äriarendusjuht Kert Pääbo.

„Nii Enefit Volt kui Rimi lähtuvad oma tegevustes sarnastest väärtustest, milleks on keskkonnasäästlikkus ning soov pakkuda klientidele kvaliteetseid ja jätkusuutlikke lahendusi. Just seetõttu on ühine koostöö Rimiga igati rõõmustav,” lisas ta.

„Aja kokkuhoid ja mugavus on väga olulised osad meie klientide ostuteekonnast ning kõik arendused, mis aitavad meil pakkuda kompleksset ja täisväärtuslikku ostukogemust, ka väljaspool ostude enda sooritamist, on samm meie klientide elu lihtsamaks tegemise poole. Üks peatus vähem koduteel on pikem aeg veedetud koos perega,“ kommenteeris Rimi kinnisvarajuht Jekaterina Sirak.

„Terviklik laadimistaristu on elektriautode kasutuselevõtu seisukohast järjest olulisema tähtsusega. Mida rohkem on elektriauto kasutajaid, seda suurem on nõudlus laadimislahenduste järele. Enefit Voltis keskendume lisaks võrgustiku suurusele ka tugevale katvusele, mis võimaldaks inimestel murevabalt liikuda üle elektriautode peale. Täna kuulub meie võrku Eestis ligi 200 laadijat, millele on lähiaastatel oodata jõudsalt lisa,” ütles Pääbo.

Uued laadijad paigaldatakse 2024. aasta jooksul Tallinnas Haabersti, Vilde, Kalevipoja, Tööstuse ja Männiku Rimi juurde, Tartu Rebase Rimi ning Laagri, Kärdla, Türi, Põltsamaa, Kohtla-Järve ja Valga Rimi juurde. Nendest ligi veerand ehk 10 saavad olema ülikiirlaadijad.

Enefit Volt on Eesti suurim elektriautode laadimisvõrgustik ning põhineb sajaprotsendiliselt rohelisel elektril. Otsime asukohapartnereid, kelle ärikinnistule laadimislahenduse näol investeerida ja klientidele üheskoos parimad laadimisvõimalused luua.


Populaarsed artiklid