30% väiksemad kulud

16 Veebruar, 2021
Alates 2006. aastast, mil ettevõte pühendus senisest enam ökoloogilise jalajälje vähendamisele, on keskkonnasäästlikud lahendused ettevõttele majanduslikult ära tasunud.

„Konkreetse näite energia kokkuhoiust kaupluses saan tuua Pärnu Rimi hüperist, kus alates 2018. aastast, mil kauplus läks üle keskkonnasõbralikumatele lahendustele, on hüperi aastane energiatarbimine tänaseks vähenenud kolmandiku võrra ehk ligi 100 MWh,“ rääkis Vaido Padumäe. „Viimase viie aasta jooksul on aga Rimi tänu operatsioonide parandamisele ning keskkonnasõbralikule tehnikale suutnud vähendada ühe poe näitel kulusid keskmiselt 30%. Seega pole kasu mitte ainult keskkonnale, vaid ka ettevõttele väga tuntav,“ märkis ta. 

„Eestis on päris palju levinud arusaam, et keskkonnasõbralikkus on ettevõtja jaoks pigem suur kulu, mille tulusust pikas perspektiivis ei suudeta või ei taheta näha,“ sõnas Vaido Padumäe. „Nii lükatakse tihti edasi ettevõtte digitaliseerimist, logistikaprotsesside korrastamist ning seadmete vahetamist keskkonnasäästlike lahenduste vastu, põhjuseks ettekääne, et kes teab, millal suur investeering kallisse süsteemi ükskord end ära tasub!“

Ta kinnitab, et jaeketi puhul on aga logistika ülitäpne planeerimine ning kaasaegsete veokite olemasolu võtmetähtsusega – seda nii kulude kokkuhoiu kui keskkonna säästmise osas. „Eelmisel aastal näiteks suutsime säästa tänu uutele veokitele ning optimeeritud tarnegraafikule võrreldes 2019. aastaga 30% kütuse kuludest.“

Vaido Padumäe hinnangul on suurima võimaluse kliimaneutraalselt tegutsemiseks andnud Rimile rohelise energia kasutamine. Ta tõi välja, et enim annavad energia kokkuhoidu kauplustes ja laohoonetes kasutatavad LED-valgustid ning keskkonnasõbralikud külmikud. „Rimi on täna kliimaneutraalne, millest 19% on saavutatud kliimakompenseerimise toel,“ lisas Padumäe.


Populaarsed artiklid