Tervis

Juhend tervema ja parema elu poole!

Soovime, et inimestel oleks lihtsam tervislikult toituda, tunda end paremini ja elada tervislikumat elu. Me aitame kliente oma tootevalikuga, aga ka inspireerides, andes häid nõuandeid ja juhiseid tervislikumaks ning paremaks eluks. Meie eesmärk on saavutada parem rahvatervis ja ühiskond, mis tunneb end hästi.

Eesmärgid

Eesmärk on suunata inimesi tervislikumalt toituma läbi puu- ja köögiviljade tarbimise suurendamise.

Saavutused

Meie kauplustes on rohkem kui 1488 toodet, millel on silt "Hea teile"

Mida meie teeme?

Tervislikumad tooted

Rimi pakub laias valikus tervislikke tooteid, millel on märge Rimi Good for You (RGFY). 2020. aastal pakkusime 1488 RGFY-toodet, milles on rohkem kiudaineid, täisteravilju, vähem suhkrut, soola, paremad rasvad ning mis ei sisalda GMOsid ega sünteetilisi toidulisandeid. Tervislikumad tooted valitakse kriteeriumide alusel, mille aluseks on Keyhole, Balti riikide ja Põhjamaade toitumissoovitused ning Maailma Terviseorganisatsiooni tervisliku toitumise juhised. Tutvu Rimi omamärgitoodetega >

Maratonid

Rimi Läti on teinud aastaid koostööd Rimi Riia maratoniga, Rimi Eesti toetab Tallinna maratoni ja Rimi Leedu toetab Vilniuse maratoni, mida alates 2021. aastast nimetatakse Rimi Vilniuse maratoniks. Aastal 2022 on Rimi Eesti Linnajooksude suursponosor, mille raames toimub kaheksa jooksu üle Eesti. 

Tervist edendavad algatused

Lisaks maratonidele toetame ka muid tegevusi: laste jalgpallilaagreid ja spordistipendiume Eestis; Rimi lastepäeva; Lätis julgustame peresid tervislikumalt elama ja rohkem aega koos veetma; algatame ja korraldame Leedus pikkrulatreeninguid lastele, kes käivad päevakeskuses Päästke Lapsed.

Mida saad Sina teha?

Loe koostisosi

Toote koostisosade loeteluga tutvudes saate hõlpsalt võrrelda tooteid ja valida selle, milles on vähem suhkrut või soola või mis ei sisalda säilitusaineid.

Söö rohkem puu- ja köögivilju

Köögi- ja puuviljad on täis toitaineid ning aitavad teil säilitada tervislikku kehakaalu, tagades pikemaks ajaks täiskõhutunde. Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel peaks inimene tarbima umbes 400 g puu- ja köögivilju päevas, samas kui Balti riikide keskmised näitajad on mitu korda väiksemad. Pealegi on taimsete toiduainete CO2 jälg kümneid kordi väiksem. Leia Rimi top 5 puu- ja köögivilja pakkumised >

Vali täisteratooted

Täisteratoitude, näiteks täisteraleiva, pruuni riisi ja tatra valmistamiseks kasutatakse terveid terasid. Täisteratoit sisaldab kiudaineid, valku ja B-vitamiine, mis aitavad teil kauem tervem püsida ja hoiavad kõhu pikemalt täis. Loe veel, miks eelistada täisteratooteid >

Külmutatud toit on hea alternatiiv

Hooajalisi marju ja köögivilju saab edukalt külmutada, et neid hooajavälisel ajal tarbida. Oma uskumatult sarnase koostisega asendavad need suurepäraselt oma värskeid alternatiive.

Väldi magusaid jooke

Väldi suhkrurikkaid jooke ja nende asemel joo vett. Madalama rasvasisaldusega magustamata piim on samuti arukas viis vedelikutaseme säilitamiseks. Hoidke oma käekotis või autos korduskasutatavat veepudelit, mida saab täita, kuhu iganes lähete.

Söö sagedamini väiksemaid eineid

Söö vähemalt kolm korda päevas ja nende vahel vahepalasid. Kui ootate söömisega liiga kaua, siis on suurem tõenäosus teha ebatervislikke toiduvalikuid. Kandke n-ö igaks juhuks kaasas suupisteid, mida on lihtne süüa.