Kasutaja

Loe, kuidas me töötleme sinu personaalseid andmeid juhul kui külastad meie kodulehte või kasutad Rimi äppi.

Küpsisepoliitika

Küpsised ja mida neist sulle kasu on

Küpsised on väikesed tekstifailid, mis salvestatakse sinu seadme (nt arvuti, mobiiltelefoni, tahvelarvuti) lehitsejasse, kui külastad veebisaite. Neid kasutatakse laialdaselt selleks, et veebisaidid töötaksid või toimiksid paremini ja tõhusamalt.

Meie küpsised aitavad meil näiteks:

 • panna meie veebisait tööle sinu ootustele vastavalt;
 • hoida sind veebisaidi külastamise ajal mugavuse tagamiseks sisse logituna;
 • mäletada sinu seadeid külastuste ajal ja nende vahel;
 • suurendada lehe kiirust ja turvalisust;
 • isikustada veebisaiti sisselogimise korral, et leiaksid kiiremini selle, mida otsid;
 • täiustada pidevalt oma veebisaiti sinu jaoks;
 • muuta turundust tõhusamaks (aidates meil pakkuda asjakohasemat turundussisu).
 • Rohkem teavet meie kasutatavate küpsiste kohta

  Ilma sinu nõusolekuta salvestame ainult selliseid küpsiseid, mis on vajalikud meie veebisaidi toimimiseks. Me ei salvesta ühtegi küpsist, kui sa seda ei luba. Küpsiseid puudutavate eelistuste muutmise kohta leiad teavet allpool olevast jaotisest „Kuidas küpsiseid hallata“.

  Seda, milliseid küpsiseid me täpselt kasutame, nende nime ja kategooriat, eesmärki ja säilitamise tähtaega meie veebisaitidel võid näha meie küpsisebänneril, mida sa saad vajaduse korral uuesti avada, klõpsates meie veebisaidi alaosas nupul „Küpsiste seaded“.

  Kõik meie kasutatavad küpsised on kategoriseeritud liiki, osapoole ja eesmärgi alusel. Näiteks võib küpsis olla esimese osapoole funktsionaalne püsiküpsis. Üksikasjalikud selgitused küpsiste liigi, osapoole ja eesmärgi alusel kategoriseerimise kohta leiad altpoolt.

  Liigi alusel kategoriseerimine

  Kasutame kaht liiki küpsiseid, mida nimetatakse sessiooni- ja püsiküpsisteks. Selline liigitamine aitab määrata ja jõustada salvestatud küpsiste säilitamise tähtaega.

  Sessiooniküpsised

  Sessiooniküpsiseid kasutatakse iga kord, kui meie veebilehte külastad. Kasutame neid küpsiseid, et seostada sinu tegevusi meie veebisaidil. Iga sessiooniküpsis kehtib ainult lehitseja sessiooni ajal, pärast sessiooni see aegub. Iga lehitseja sessioon algab siis, kui avad oma veebilehitseja, ja lõpeb siis, kui selle sulged. Pärast veebisaidi külastust kõik sessiooniküpsised kustutatakse.

  Püsiküpsised

  Püsiküpsised võimaldavad meil jätta meelde sinu eelistused või tegevused ühel või mitmel veebisaidil. Neil on sessiooniküpsistest pikem eluiga ja need püsivad alles määratud aja jooksul (mis on igal küpsisel erinev). Sedalaadi küpsised ei kustu lehitseja sulgemisel ja need salvestatakse sinu seadmesse. Need küpsised aktiveeritakse iga kord, kui külastad veebisaiti, mis lõi konkreetse püsiküpsise.

  Osapoole alusel kategoriseerimine

  Me kasutame kahte liiki osapoole küpsiseid – esimese ja kolmanda osapoole küpsiseid. Selline kategoriseerimine aitab meil kindlaks määrata, kellel veel on juurdepääs salvestatud küpsise abil kogutud andmetele.

  Esimese osapoole küpsis

  Esimese osapoole küpsiseid loome me ise või loovad meie volitatud teenusepakkujad meie nimel. Need küpsised aitavad muuta veebisaidi kasutamist meeldivamaks ja hoida sessiooni avatuna. Näiteks mäletab lehitseja nende abil sinu põhiteavet: mida sa oled lisanud ostukorvi, sinu kasutajanime ja valitud keelt.

  Esimese osapoole küpsist saab lugeda ainult siis, kui sa külastad meie domeeni.

  Kolmanda osapoole küpsis

  Kolmanda osapoole küpsise on loonud teine ettevõte, mitte meie. Kasutame vahel selliseid küpsiseid või muid jälgimismehhanisme kolmanda osapoole toodete lisamisega meie veebisaidile, et koguda endale vajalikke andmeid toimivuse kohta või turunduseesmärgil vajalikke andmeid, et tagada suhtlusvõrgustikes jagamise võimalus jne. Sellisel juhul saab kolmas osapool samuti nendest küpsistest või muudest jälgimismehhanismidest andmeid ning ta võib kasutada neid oma eesmärkidel, samuti võib ta koguda rohkem teavet, kui meie oleme oma eesmärkide jaoks soovinud.

  Meie veebisaidi küpsisebänneris on kirjeldatud, millistel eesmärkidel me kasutame küpsiseid või muid jälgimismehhanisme. Kuid tegevused ja eesmärgid, milleks kolmandad osapooled võivad kasutada kõnealustest küpsistest või jälgimismehhanismidest saadud andmeid, sõltuvad nende enda privaatsuspoliitikast. Selleks soovitame sul üle vaadata iga meie kolmanda osapoole privaatsuspoliitika. Näiteks kasutame Google Analyticsit. Leiad rohkem teavet selle kohta, kuidas Google kasutab meie teenuseid kasutavatelt saitidelt või rakendustest saadud andmeid, kui klõpsad järgmisel lingil: https://policies.google.com/technologies/partner-sites.

  Seda, millised küpsised kuuluvad kolmandale osapoolele, näed küpsisebänneri veerust „Teenusepakkujad“.

  Eesmärgi alusel kategoriseerimine

  Küpsiste eesmärkidest paremini aru saamiseks oleme liigitanud iga küpsise alljärgnevalt.

  Rangelt vajalikud küpsised

  Need küpsised on vajalikud meie veebisaidi toimimiseks ning selleks, et saaksid veebisaidil ringi liikuda ja selle funktsioone kasutada. Näiteks aitavad need lehekülge kiiresti ja tõhusalt laadida, et saaksid registreeritud kasutajana meie veebisaidile sisse logida ja et sinu valikud ja sisestatud andmed ei läheks sama sessiooni ajal meie veebisaidi ühelt lehelt teisele liikudes kaduma. Ilma rangelt vajalike küpsisteta ei pruugi veebisaidi teatud funktsioone olla võimalik kasutada ja veebisait ei pruugi toimida piisavalt sujuvalt. Nende küpsistega ei koguta andmeid turunduseesmärkidel ega jälgita sinu tegevust meie veebisaidil või mujal internetis.

  Jõudlusküpsised

  Jõudlusküpsised koguvad teavet veebisaidi kasutuse kohta ja aitavad meil parandada veebisaidi töötamise viisi. Näiteks võivad jõudlusküpsised näidata, millised on kõige sagedamini külastatavad lehed, kui kaua mõnda lehte vaadatakse ja milliseid artikleid avatakse, samuti võivad need aidata koguda teavet lehel esinevate probleemide kohta. Nende küpsistega jälgitakse sinu tegevust meie veebisaidil, kuid tehakse seda sellisel viisil, mis ei võimalda sind otseselt tuvastada. Jõudlusküpsistega ei koguta andmeid turunduseesmärkidel ega jälgita sinu tegevust meie veebisaidil või mujal internetis.

  Funktsionaalsed küpsised

  Funktsionaalsed küpsised toetavad interaktiivsust, mis on sinu jaoks lisaväärtus, kuid ilma milleta toimib meie veebisait ikkagi. Funktsionaalsed küpsised võimaldavad veebisaidil mäletada sinu valikuid (näiteks keelt või piirkonda) ning pakkuda täiustatud ja rohkem isikustatud funktsioone. Näiteks võimaldavad need veebisaiti kohandada (valida teksti suuruse, kirjatüübi ja muud lehe kohandused), tagavad muud funktsioonid, mida sa soovid kasutada (video vaatamine, kommenteerimine), ning pidada meeles seda, kui sa oled meie veebisaidil varem käinud, et sulle ei kuvataks esmakordsetele külastajatele mõeldud sõnumeid. Nende küpsistega ei koguta andmeid turunduseesmärkidel ega jälgita sinu tegevust meie veebisaidil või mujal internetis.

  Suunatud ehk reklaamküpsised

  Suunatud ehk reklaamküpsiseid kasutatakse selleks, et näidata sulle reklaame, mis vastavad paremini sinu eelistustele ja huvidele, piirata sulle sama reklaami kuvamise kordade arvu ja mõõta reklaamikampaania tõhusust sinu klõpsamisi jälgides.

  Reklaami ei pruugita sulle kuvada meie veebisaidil, vaid mujal, kui sa oled meie veebisaidilt juba lahkunud. Nende küpsistega kogutakse andmeid turunduseesmärkidel ja jälgitakse sinu tegevust mitte ainult meie veebisaidil, vaid ka mujal internetis.

 • Kuidas küpsiseid hallata

  Sa võid alati muuta oma küpsiste kasutamise eelistusi, kui klõpsad selle lehe alaosas oleval nupul „Küpsiste seaded“. Seejärel võid muuta oma seadeid märkeruutude märgistamise või tühistamisega, klõpsates seejärel „Luba märgitud“ või „Luba kõik“. Seadete jõustumiseks võib olla tarvis lehte värskendada.

  Jõudlusküpsiste, funktsionaalsete küpsiste ning suunatud ehk reklaamküpsiste kasutamist saad kontrollida ka oma lehitseja seadeid kohandades.

  Siit saad teada, kuidas hallata küpsiseid levinud lehitsejates:

  Teiste lehitsejate kohta saad teavet nende arendaja veebisaidilt.

  Kui sa ei soovi, et Google Analytics sind ühelgi veebisaidil jälgib, külasta lehte http://tools.google.com/dlpage/gaoptout.