Toidupoe tagatoas: aprill on Rimis heaolukuu. Kuidas saab iga tööandja inimeste tervisesse panustada?

17 Mai, 2023
Rimi järjekordses podcast’is „Toidupoe tagatoas“ tuli juttu sellest, kuidas saavad tööandjad inimeste tervisekäitumise paranemisele kaasa aidata ning mismoodi hindab juhtiv töötervishoiuarst eestlaste tervisekäitumist ja selle muutumist ajas.

Saates olid sel korral külas Rimi personalijuht Jaanika Raudam ja Meliva Töötervishoiu peaarst dr Toomas Põld.

Aprillis pööratakse Rimis senisest veelgi suuremat tähelepanu nii töötajate kui ka klientide heaolule. Heaolu alla kuulub mõistagi ka tervisekäitumine. Loomulikult ei piisa inimeste heaolule tähelepanu pööramisel ainult ühest kuust aastas, lihtsalt aprill on sellele eriliselt pühendatud ning peegeldab täpsemalt seda, millistest väärtustest ja otsustest Rimi ülejäänud 11 kuu jooksul lähtub.

„Tervis on olnud Rimi fookuses juba väga-väga pikalt. Varasemalt toimusid meil tervisepäevad, tervisekuud ning eelmisel aastal ka enesearengukuu. Nüüdseks räägime juba mitu aastat heaolust, sest inimesena me oleme tervikud. Tervis on heaolu üks osa, aga tervise puhul ei saa me rääkida ainult füüsilisest, vaid ka vaimsest, sotsiaalsest ja aina rohkem finatsilisest heaolust,“ ütles Jaanika Raudam.

Kuidas on Eesti inimeste tervisekäitumine aja jooksul muutunud? „Kindlasti mängib rolli põlvkondade vahetus. Nagu juba juttu oli, tahavad 55-aastased inimesed tänapäeval rohkem liikuda, sest tegemist on põlvkonnaga, kes mängis hoovis rahvastepalli. Nende lihasmälu on ilmselt selline, et nad saavad aru, et lihased on selleks, et neid liigutada. Siis nad tunnevad ennast hästi ja see kandub verevarustusega üle ka teistesse organitesse, mis tagavad meile heaolu ja mõnusa tunde. Pigem oleme hädas noorema põlvkonnaga. Nendel, kes on oma kooliaja arvuti taga veetnud, on ka liikumisharrastused teised,“ ütles Toomas Põld ja lisas juurde, et üldistada siiski ei saa, sest osa noori on väga aktiivsed ja sportlikud.

Kuula järjekordset Rimi toidusaadet >


Populaarsed artiklid