Huvi “Future Hub” programmi vastu on suur

25 Oktoober, 2022
Selle aasta avalduste arv näitab kohalike idufirmade kasvavat huvi Baltimaade turu vastu.

Avatud innovatsioonikiirendi “Future Hub” käivitab oma kolmanda ühisloomeprogrammi, mille raames Baltikumi praegused turuliidrid esitavad startupidele väljakutse pakkuda oma ärilistele väljakutsetele uuenduslikke lahendusi.

Võrreldes varasemate programmidega, kus taotluste hulgas domineeris Kesk-Euroopa, on sellel aastal kasvanud huvi kohalike Baltikumi ja Skandinaavia idufirmade poolt, moodustades peaaegu kolmandiku kõigist programmi laekunud avaldustest.

“Future Hubi” korraldab innovatsioonihaldusfirma “Helve” ja see on üks mitmest avatud innovatsiooniprojektidest, mida Helve on hetkel läbi viimas, et julgustada kohalikke turuliidreid tegema mõtestatud koostööd idufirmadega.

Võrreldes eelmiste programmidega märkasid korraldajad just Skandinaavia ja Baltikumi idufirmade kasvavat huvi osalemise vastu, mis annab märku turu kasvavast küpsusest idufirmade ja ettevõtete koostööks.

"Meil on hea meel näha, et "Future Hub" on Balti turul kanda kinnitamas, mida näitab ka kohalike idufirmade kasvav huvi sellel aastal. Veel paar aastat tagasi olid turuliidrid ettevaatlikud avatud uuenduste ja idufirmadega koostöö suhtes. See sundis kohalikke startuppe sarnaseid programme otsima väljaspoolt. Kuid tundub, et eelmiste programmide edu on tõstnud startuppide huvi oma enda kohaliku turu vastu. Sarnast mustrit näeme ka teistes avatud innovatsiooniprojektides, millega praegu tegeleme. " ütleb "Helve" kaasasutaja ja tegevjuht Marija Ručevska.

Kolmanda programmi raames tegelevad idufirmad Nudgd (Rootsi) ja Robin Data Hood (Hispaania) „Rimi Baltic" väljakutsega, otsides lahendusi puu- ja köögiviljade tarbimise edendamiseks Baltikumis.

Väljakutse raames otsivad nad kaasahaaravaid mängulisi (gamification) lahendusi, mis võiksid aidata kaasa Rimi klientide üldisele heaolule. Elektrijaotusvõrgu operaator “Sadales tīkls” keskendub aga koos idufirmadega AdvanGrid (Läti), Blixt (Rootsi) ja Inion (Leedu) võrgu stabiilsust tagavatele lahendustele, mille eesmärgiks on luua tõrkekindel mehhanism rohelise energia tootmiseks ekspordi piirangute korral.

Programmi käigus osalevad startupid lisaks ühisele loomeprotsessile ka individuaalse mentorluse ja avatud kogemuste jagamise sessioonides, et soodustada edukat partnerlust startup’ide ja ettevõtete vahel.

„Future Hub“ on üks Helve avatud innovatsioonilahendustest, mida pakutakse ettevõtetele ja avaliku sektori organisatsioonidele. Ühisloome programmi eesmärk on kiirendada Baltikumi suurettevõtete kasvu läbi innovatsioonipotentsiaali. Varasemates programmides tegid Euroopa idufirmad koostööd teiste hulgas Latvenergo, Swedbanki, Citadele panga, Latvijas Pasti, Orkla ja Rīgas Namu pārvaldnieksiga.


Populaarsed artiklid