Baltic Sustainability Awards 2022 võitjate hulgas kaks Eesti ettevõtet - Fibenol ja UP Catalyst

02 Detsember, 2022
Baltic Sustainability Awards võitjad kuulutati välja täna, 30. novembri õhtul Riias toimunud Baltic Sustainability Forum & Awards lõputseremoonial.

Enam kui 240 kandidaadi hulgast valiti 29 finalisti, kellest Baltikumi ülene žürii selgitas võitjad kaheksas kategoorias. Võidu teenis kaks Eesti ettevõtet, lisaks tunnustati Baltikumi silmapaistvamaid jätkusuutlikkuse eestvedajaid.

Baltic Sustainability Awards tunnustab Eesti, Läti ja Leedu ettevõtteid ja inimesi jätkusuutlikkuse ning innovatsiooni vallas. Kokku laekus baltikumiülesele konkursile tänavu üle 240 avalduse, mida hindas rahvusvaheline žürii strateegilise partneri EY metoodika alusel.

Auhinnakonkurss, mis toob esile nii ettevõtteid, organisatsioone, idufirmasid kui ka eraisikuid, korraldab Läti ettevõte Helve koos asutajapartneri Rimi Balticuga.

"Oleme väga uhked, et nominentide seas oli palju säravaid ja jätkusuutlikke ettevõtluse esindajaid Eestist – Eesti edestas teisi Balti riike finalistide arvukuses. See näitab, et jätkusuutlikkuse ja hea äri kombinatsioon on Eestis kõrgel tasemel,“ sõnas Rimi Eesti Food AS vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats.

Suurim oli Eesti esindatus kategoorias Innovation ning esikoha vääriliseks hinnatigi Eesti ettevõte Fibenol, mis toodab ainulaadse tipptehnoloogia toel puidujääkidest biomaterjale ja -kemikaale.

Teine võit tuli Eestile kategoorias Impact, kus UP Catalyst võitis alamkategoorias Sustainable Resources. UP Catalyst toodab CO2-st ja jäätmebiomassist jätkusuutlikke süsiniknanomaterjale, aidates sellega kaasa eesmärgile minna üle süsinikuneutraalsusele aastaks 2050. Mõlema kategooria võitjad valiti žürii hääletusel pärast finalistide tänaõhtuseid esitlusi Riias.

Kategooria Changemaker tõi esile inimesed, kes on omas riigis jätkusuutlikkuse eestvedajaid. Võtjad valiti igast riigist ning need selgusid veebis toimunud rahvahääletuse teel. Eestist teenis tunnustuse idufirma Fusebox tegevjuht Tarvo Õng. Fusebox oli ka Innovation-kategooria üks finaliste platvormiga, mis toob kokku energia pakkujad ja tarbijad.

Läti ettevõtete hulgast pälvis tunnustuse lõunanaabrite startup Aerones, kes on arendanud robottööriista tuulikute kaugkontrolliks, hoolduseks ja remondiks, samuti ECO BUS, mille lahendused võimaldavad diiselbussid üle viia elektritoitele. Leedukad said tunnustuse ettevõttele Oxylabs, kes on loonud tehisintellektil töötava tööriista, mis monitoorib internetti, et tuvastada laste seksuaalse väärkohtlemisega seotud ebaseaduslikku visuaalset sisu. 

Žürii liige ja auhinnametoodika väljatöötajaid, EY partneri esindaja Jānis Kauliņš toob esile osalenute reaalset võimekust.

"Jätkusuutlikkus tugineb ettevõtetel ja inimestel, kes mitte ainult ei mõtle, vaid ka tegutsevad. Võidu pälvisid need, kelle tegevus panustab otseselt me kõigi elukeskkonda. Loodetavalt innustab konkurss sarnaseid muutusi ka teistes ettevõtetes,“ selgitas Kauliņš.

Rohkem infot kategooriate, žürii, finalistide ja võitjate kohta >


Populaarsed artiklid