Keskkonna säästmine peaks olema meie kõigi mure. Kliimasoojenemine ei ole enam kellelegi üllatuseks. Teadusuuringud on tõestanud, et kui me kohe planeedi „tervise“ tagamise nimel olulisi samme ei astu, on edasised protsessid pöördumatud. On selge, et oma seniseid mõtteviise tuleb muuta nii riigi, ettevõtluse aga ka üksikisiku tasandil.

Igapäevaselt ei mõtle me sellele just sageli. Just seepärast peaksime sellest juurutama oma elustiili. Oleme Rimis alati tegutsedes pidanud fookuses ka asjaolu, kui suure jalajälje me maha jätame. Mõõdame oma CO2 emissiooni, kohendame oma tarnegraafikuid võimalikult efektiivseks, vahetame poes välja külmikuid ja valgusteid keskkonnasäästlike alternatiivide vastu ning tegeleme pidevalt toidujäätmete vähendamise nimel. Suuname ka oma hankijaid kasutama vaid jätkusuutlikku palmiõli, mõtlema tootmisprotsessis loomade heaolule ning tagama, et tooted oleks asovärvidest vabad. On vältimatu, et ühel hetkel saabus aeg kaasata ka kliente targalt tarbima.

Usume, et meie kodukoht on seda väärt, et seda hoida! Selleks oleme loonud algatuse Tarbime Targalt ning kutsume kõiki haarama sellest kinni, mõtteviisi muutma ja kogemusi jagama.

„Suurim oht meie planeedile on arvamus, et keegi teine tegeleb selle päästmisega“

Robert Swann

Soovitus 1

Võta poodi minnes alati oma ostukott kaasa. Pakenda ka puuviljad korduvkasutatavasse kotti.

Soovitus 2

Vii taara alati sinna, kuhu see käib. Nii tagad taara jõudmise ümbertöötlemisse.

Soovitus 3

Sorteeri pakendiprügi. See ei nõua Sinult palju ja on lihtsam kui arvad.

Soovitus 4

Osta valmistoit poes oma karpi. Väldi ühekordseid pakendeid.

Soovitus 5

Osta just niipalju toitu, kui jõuad ära süüa. Ära tekita meeletus koguses toidujääke.

Soovitus 6

Telli paberiprügi vältimiseks oma postkastile vastav kleebis ning väldi tellimata posti.

Liitu Facebooki grupiga

Lõime Facebookis "Tarbime targalt" grupi, kus arutleme toiduraiskamise ja jäätmete vähendamise teemadel. Hüppa ka sina meie missiooniga kaasa ning tule arutle ja otsime koos lahendusi, kuidas vältida liigset raiskamist, plastiku kasutamist ning kuidas olla igapäevaselt targem tarbija. Ainult kõik koos saame muuta maailma.

Liitu >

Säästame toitu

Mahakantud toit on aastaid olnud Rimis probleemiks. Selle vähendamise nimel oleme ettevõttesiselt algatanud mitmeid projekte ning kasutame erinevaid tehnilisi lahendusi, mis toidu raiskamise vähendamisele kaasa aitavad.

2018. aastal algatasime ka üleriigilise kampaania klientide teavitamiseks, mida nad saaks kodudes toiduraiskamise vähendamise nimel ära teha. Sündis Facebook´i grupp Tarbime targalt, mille kaudu saab jagada nippe toidu säästmiseks.

Vähendame pakendiprügi

Igapäevased ostud toovad kaasa suure hulga pakendiprügi. Rimil on oma kauplustes ja laos väga selge süsteem prügi sorteerimiseks ning taaskasutusse suunamiseks. 2019. aastal käivitasime kampaania, mille raames kutsusime ka kliente üles oma prügi sorteerima. Pakendiprügi vähendamiseks astusime ka konkreetse sammu tulles vastu paljude soovile osta Rimist valmistoitu oma pakendiga.

Kuidas osta toitu kaasa oma karbiga?

Valmistoidu ostmine oma pakendisse annab võimaluse elada keskkonnasäästlikumalt ja tarbida üleüldiselt vähem plastikut. Meie 2019. aasta katsetus, kus andsime klientidele võimaluse osta valmistoitu Rimides oma karpi, oli edukas ning töötame edasi selle nimel, et see oleks kliendile veelgi lihtsam. Siin meelespea, kuidas täna oma karbiga toitu kaasa osta:

✔️ Oma taaraga (karp, purk) saab osta kaasa salatibaari ja sooja buffee toite (sh puder ja supp).
✔️ Teenindusega letist (kus teenindaja tõstab toidu karpi) toitu kaasa ostes, arvestatakse taara eelnevalt maha ning siis tõstetakse toit karpi.
✔️ Iseteeninduse letist ostes, kus klient ise tõstab toidu karpi ja kassas kaalutakse, peab klient sellega arvestama, et kassassüsteemides on hetkel sees vaid Rimi poolt pakutavate karpide kaalud (32 g ja 34 g).
✔️ Kõikides kauplustes on vastavad täpsustavad sildid salati- ja soojatoidu lettides ka väljas.
✔️ Oma taaraga ostmisel pea silmas, et kasutaksid alati puhast anumat, et sellesse ostetud toit ei põhjustaks terviserikkeid.

Kasutame korduvkasutatavaid kotte

Müüme Rimis igal kuul enam kui pool miljonit kilest ostukotti. Lisaks jagatakse puu- ja köögivilja osakonnas tasuta enam kui kaks miljonit õhukest kilekotti. Juba aastaid oleme propageerinud riidest ostukoti korduvat kasutamist. 2018. aastal disainis moekunstnik Reet Aus upcycling meetodil valminud Rimi ostukoti.

2019. aastal tõstsime kilest ostukottide hinda, et nende kasutussagedust vähendada. Samuti katsetasime ka õhukeste kilekottide tasustamist.