Vähem pakendeid puhtama maailma heaks Vähem pakendeid puhtama maailma heaks

Jäätmeteta elu

Eesti on võrreldes teiste Euroopa riikidega väike jäätmete tekitaja, kuid olmejäätmete hulk kasvab siiski aasta-aastalt – samuti on kehvad lood pakendijäätmete ringlusse võtmisega, mis jääb Euroopa keskmisele alla. Kui Euroopa Liidus taaskasutatakse inimese kohta keskmiselt ligi 120kg pakendijäätmeid, siis meil on see number napilt alla 100kg. Igaüks võiks kodus tekkiva prügi üle vaadata sellise pilguga, kuidas ta saaks asjadele või pakenditele anda uue võimaluse.

Oleme teadlikud sellest, et koduste jäätmete tekkimist pole võimalik lõpetada ühe päevaga. Meie ühiseks eesmärgiks on aga vähendada kodus tekkivate jäätmete hulka ning ennetada nende sattumist loodusesse.

"Zero waste" ehk nullkulu lähenemine koosneb kindlatest sammudest, millega vähendatakse jäätmete teket samal ajal hoides toodete, materjalide ja ressursside väärtust nii kaua kui võimalik. Nullkulu baseerub viiel põhimõttel: keelduda, vähendada, korduvkasutada, taastöödelda, mädandada. Protsess sisaldab vastutustundlike kaupade ja teenuste tootmist, planeeritud ostlemist ning võimalikult suurel määral taaskasutamist. Mainitud tegevuste tulemusena väheneb tootmisest tekkinud jäätmete hulk ning keskkonda satub vähem saastaineid. Samuti saame me ka päästa looduslikke ressursse.

Single image Single mobile image

Pakendivabad tooted Rimis

Keskkonna säästmise ning 2030. aastaks seatud jätkusuutlikkuse eesmärkide saavutamiseks lansseeris Rimi koostöös tootjatega pilootprojekti, mille raames saab Rimi kauplustest soetada majapidamis- ning kehahooldustooteid pakendivabalt. Jätkusuutliku valiku müügiletid asuvad järgmistes Rimides:

  • Ülemiste
  • Haabersti
  • Sõpruse
  • Lõunakeskuse
  • Pärnu Kaubamajaka

Kuidas kaalu kasutada?

1. samm

Kaalu oma tühi pakend koos kaane või korgiga ja prindi etikett.

2. samm

Lisa valitud toode pakendisse ning naase kaalu juurde.

3. samm

Skaneeri etikett.

4. samm

Aseta pakend tootega (koos kaane või korgiga) kaalule, vali nimekirjast toode ja prindi välja uus etikett.

5. samm

Eemalda esimene etikett, aseta uus prinditud etikett pakendile. Skanni etikett käsiskannijaga, iseteeninduskassas või ulata toode kassiirile.

Kui sul puudub enda anum ning võtsid anuma Rimi riiulilt, siis võid järgmised 2 sammu vahele jätta ning minna otse 4. sammu juurde

Palun ära kaalu pudeleid enne nende täitmist. Pudelite kaal arvutatakse hiljem automaatselt maha.

Toote tükihinna leiad riiulist. Puldikassat kasutades saad triipkoodi koheselt skanneerida, iseteeninduskassas vali tooteid nagu valiksid saiakesi. Kui tekib küsimusi, siis saab klienditeenindaja sind aidata.

Jätkusuutlike päevaste harjumuste ja vastutustundlike valikutega on meil kõigil võimalus vähendada keskkonda lekkiva saaste kogust ning saame muuta iga päeva veidi paremaks.