Nüüd leiad kõik Tartu Rimi poodides allahinnatud veel kehtivad, kuid peatselt aeguma hakkavad kaubad ka Food4All äpist! Food4All äpiga näeb reaalajas, millised peatselt aeguvad tooted on Rimides saadaval. Lae äpp alla ja saa osa pea poole soodsamatest pakkumistest. Seeläbi saad säästa raha ja aidata kaasa toidukao vähendamisele.

10-50 protsendilise allahindlusega tooteid leiad nii värskete aga ka kauasäilivate kaupade hulgast. 

Kõigil toidukaupadel on peal säilivustähtaega tähistav märge “parim enne” või “kõlblik kuni”. Olgugi, et nende tähendus on kuigivõrd sarnane, on märgistustel oluline vahe. Rimi annetab Toidupangale nii „parim enne“ aga ka „kõlblik kuni“ märgistusega tooteid. Soovime anda läbi toodete ka kliendile väärtust läbi spetsiaalse allahindluse. Kui plaanid toidu kohe ära tarbida, saad teha soodsama ostu ning samal ajal panustada toidukao vähendamisse.

Kleebistega tooteid leiad esialgu vaid Tartu kauplustest:

  • Kesklinna
  • Aardla 
  • Kaunase
  • Tuglase
  • Tasku
  • Sepa
  • Lõunakeskus
  • Rebase

Väike meeldetuletus, mida tähendavad "kõlblik kuni" ja "parim enne"

Kõlblik kuni

tähistab realiseerimise ja tarvitamise lõpptähtaega. Selline märgistus on kiiresti rikneval kaubal (liha, kala- ja piimatooted, salatid), mis oma koostise tõttu on soodne keskkond riknemist põhjustavate mikroorganismide kasvuks ja paljunemiseks.

“Kõlblik kuni” tähistusega tooteid ei tohi pärast märgistusel esitatud kuupäeva müüa ega tarbida, sest need võivad ohustada inimese tervist.

Parim enne

mõiste all on mõeldud aga toidukauba minimaalset säilimistähtaega. “Parim enne” tähistus viitab eelkõige toidu kvaliteedile. Seega võib pärast “parim enne” kuupäeva möödumist toidukaup kaotada oma lõhna- ja maitseomadusi, muutuda tekstuurilt või konsistentsilt ja väheneda võib toote vitamiinide sisaldus. Siiski kõlbab toode veel mõnda aega süüa ja ei too endaga kaasa ohtu tarbija tervisele.

Samuti võib selliseid tooteid pärast pakendil märgitud aega müüa.
“Parim enne” kuupäevaga on tähistatud näiteks leib, sai, juust, küpsised, maiustused, maitseained, jahu, karastusjoogid ja konservtooted.