Rimi lõpetab koostöö Food4All rakenduse pakkujaga

Tartu Rimi poodidest alanud pilootprojekt aegumisele lähenevate toodete allahindluskleebistele näitab, et need annavad olulise panuse toidukao vähendamisse. Seepärast on otsustatud seda laiendada kõikidesse Rimi poodidesse.

Paraku jõudsime piloodi tulemusi hinnates arusaamisele, et nende toodete reklaamimine eraldi allalaetava rakenduse Food4All abil ei ole jõudnud sedavõrd suure hulga inimesteni, et see ettevõtmisele kaasa aitaks. Seepärast oleme otsustanud Food4All rakenduse pakkujaga koostöö lõpetada.

Küll aga on meil õige pea plaanis arendada sarnane teenus Rimi äppi, mis peaks selle kasutamise tegema Rimi lojaalsetele klientidele veelgi mugavamaks.

Allahindluskleebised aeguma hakkavatele toodetele leiad kõikidest Rimi kauplustest hiljemalt novembrikuus.

10-50 protsendilise allahindlusega tooteid leiad nii värskete aga ka kauasäilivate kaupade hulgast. 

Kõigil toidukaupadel on peal säilivustähtaega tähistav märge “parim enne” või “kõlblik kuni”. Olgugi, et nende tähendus on kuigivõrd sarnane, on märgistustel oluline vahe. Rimi annetab Toidupangale nii „parim enne“ aga ka „kõlblik kuni“ märgistusega tooteid. Soovime anda läbi toodete ka kliendile väärtust läbi spetsiaalse allahindluse. Kui plaanid toidu kohe ära tarbida, saad teha soodsama ostu ning samal ajal panustada toidukao vähendamisse.

Väike meeldetuletus, mida tähendavad "kõlblik kuni" ja "parim enne"

Kõlblik kuni

tähistab realiseerimise ja tarvitamise lõpptähtaega. Selline märgistus on kiiresti rikneval kaubal (liha, kala- ja piimatooted, salatid), mis oma koostise tõttu on soodne keskkond riknemist põhjustavate mikroorganismide kasvuks ja paljunemiseks.

“Kõlblik kuni” tähistusega tooteid ei tohi pärast märgistusel esitatud kuupäeva müüa ega tarbida, sest need võivad ohustada inimese tervist.

Parim enne

mõiste all on mõeldud aga toidukauba minimaalset säilimistähtaega. “Parim enne” tähistus viitab eelkõige toidu kvaliteedile. Seega võib pärast “parim enne” kuupäeva möödumist toidukaup kaotada oma lõhna- ja maitseomadusi, muutuda tekstuurilt või konsistentsilt ja väheneda võib toote vitamiinide sisaldus. Siiski kõlbab toode veel mõnda aega süüa ja ei too endaga kaasa ohtu tarbija tervisele.

Samuti võib selliseid tooteid pärast pakendil märgitud aega müüa.
“Parim enne” kuupäevaga on tähistatud näiteks leib, sai, juust, küpsised, maiustused, maitseained, jahu, karastusjoogid ja konservtooted.

Hea teada

Teabe viimase 30 päeva jooksul kehtinud madalaima hinna kauasäilivate kaupade kohta leiate kodulehelt.