#AusKott

#AusKott on valminud koostöös jätkusuutliku moe eestvedaja Reet Aus brändiga. Riidest ostukott on toodetud upcycling ehk väärtustava taaskasutuse põhimõttel suurtootmises tekkivatest tekstiili ülejääkidest. Kott on müügil piiratud koguses valitud Rimi kauplustes. Jäta kilekott ostmata ja vali ostukott, mis näitab iseloomu ja keskkonnasõbralik!

Rimi riidest ostukott on UPMADE® sertifitseeritud. See garanteerib, et ostukott on jätkusuutlik ehk valmistatud tekstiili ülejääkidest, järgides seejuures Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni poolt kehtestatud töötajate õiguste kaitset ja vältides ohtlikke kemikaale.

Kes on Reet Aus?

Reet Aus on moedisainer, kelle südameasjaks on moemaailma eetilisemaks muutmine ning taasväärtustava moekeskkonna arendamine. Väärtustav taaskasutus ehk upcycling on protsess, mis võimaldab tootmises tekkivaid tekstiili ülejääke disaini abil tagasi tootmisesse suunata, vähendades sellega märgatavalt moetööstuse keskkonnamõju. Võimalustest rakendada upcycling meetodit moetööstuses on valminud ka UPMADE® sertifikaat, mis hõlmab kogu tekstiilitoote elutsükli analüüsi ning loob võimalusi materjali täiepotentsiaaliliseks ärakasutamiseks.

Enamus masstootmisest tekitab keskmiselt 18% tootmisjääke, mis tavaliselt viiakse lihtsalt prügimäele või põletatakse. Iga UPMADE® meetodil toodetud riideese Reet Aus brändi kollektsioonis säästab keskmiselt 75% vett ning 88% energiat.