Küpsisepoliitika

Küpsised ja kuidas need sulle kasu toovad?


Küpsised on väikesed tekstifailid, mis salvestatakse sinu seadme (nt arvuti, mobiiltelefoni, tahvelarvuti) lehitsejasse, kui külastad veebilehti. Neid kasutatakse laialdaselt selleks, et veebilehed töötaksid ja toimiksid paremini ja tõhusamalt.

Küpsised aitavad meil:

 • panna meie veebileht tööle sinu ootustele vastavalt
 • säästa sind iga kord lehte külastades sinna sisse logimisest
 • mäletada sinu seadeid külastuste ajal ja nende vahel
 • parandada lehe kiirust/turvalisust
 • võimaldada sul jagada lehti sotsiaalvõrgustikes nagu Facebook, Twitter, LinkedIn
 • isikustada lehte sisselogimise korral, et leiaksid kiiremini selle, mida otsid
 • täiustada oma veebilehte sinu jaoks pidevalt
 • muuta turundust tõhusamaks (aidates meil pakkuda teenust selle hinnaga, mida pakume)

Rohkem teavet meie kasutatavatest küpsistest


Meie kasutatavate küpsiste tüübid:

Kasutame kaht tüüpi küpsiseid, mida teatakse sessiooniküpsistena ja püsivate küpsistena. Need on küpsised, mida kasutame meie ja/või kolmandad osapooled.

Sessiooniküpsised

Sessiooniküpsiseid kasutatakse iga kord, kui meie veebilehte külastad. Kasutame sedalaadi küpsiseid, et seostada sinu tegevusi meie veebilehel ning iga sessiooniküpsis kehtib ainult lehitsejasessiooni ajal, pärast mida see aegub. Iga lehitsejasessioon algab siis, kui avad oma veebilehitseja, ja lõpeb siis, kui selle sulged. Pärast veebilehe külastust kõik sessiooniküpsised kustutatakse.

Püsivad küpsised

Püsivad küpsised võimaldavad meil jätta meelde sinu lehekülje (või lehekülgede vahelised) eelistused või tegevused. Neil on sessiooniküpsistest pikem eluiga ja need kehtivad küpsises täpsustatud aja jooksul (see on küpsiste puhul erinev). Sedalaadi küpsised ei kustu lehitseja sulgemisel ja need salvestatakse sinu seadmes. Need küpsised aktiveeritakse iga kord, kui külastad veebilehte, mis konkreetse püsiva küpsise lõi.

Küpsiste liigitamine:


Küpsistest paremini aru saamiseks oleme liigitanud iga küpsise alljärgnevalt:

(a) rangelt vajalik küpsis

Need küpsised on veebilehe jaoks hädavajalikud, et võimaldada kasutajal ringi liikuda ja kasutada veebilehe funktsioone nagu vormidesse sisestatud teabe mäletamine siis, kui kasutaja liigub lehitsejasessiooni vältel erinevatel lehtedel. Ilma rangelt vajalike küpsisteta ei pruugi teatud veebilehe teenused võimalikud olla ja veebileht ei pruugi toimida piisavalt sujuvalt. Need küpsised ei kogu mingisugust teavet turunduslikel eesmärkidel või selleks, et jätta meelde, kus sa Internetis käinud oled.

(b) jõudlusküpsised

Jõudlusküpsised koguvad teavet veebilehe kasutuse kohta ja aitavad meil parandada veebilehe töötamise viisi. Näiteks võivad jõudlusküpsised näidata, mis on kõige sagedamini külastatud lehed, salvestada mis tahes veebilehe külastamisel tekkinud raskused ja näidata, kas veebilehel tehtud reklaam on tõhus või mitte. Jõudlusküpsised ei kogu teavet, mis tuvastavad kasutaja isiku ja kogu nende küpsiste kogutud teave on koondatud ning anonüümne.

(c) funktsionaalsusküpsised

Funktsionaalsusküpsised võimaldavad veebilehel mäletada sinu valikuid ning pakkuda täiustatud ja isiklikumaid funktsioone. Ühtlasi mäletavad funktsionaalsusküpsised sinu tehtud muudatusi nagu teatud veebilehe kohandamine ja muud taotletud teenused nagu video vaatamine või veebilehel kommenteerimine. Funktsionaalsusküpsised ei jälita sinu tegevusi teistel veebilehtedel.

(d) sihipärased või reklaamiküpsised

Sihipäraseid või reklaamiküpsiseid kasutatakse sulle ja sinu huvidele rohkem vastavate reklaamide edastamiseks või selleks, et piirata nende kordade arvu, kui palju sa sama reklaami veebilehel näed. Sedalaadi küpsiseid kasutatakse ka selleks, et aidata mõõta reklaamikampaania tõhusust. Neid küpsiseid kasutatakse selleks, et jätta meelde, mida oled veebilehel vaadanud.

Milliseid küpsiseid me oma veebilehel kasutame

Küpsise kategooria Küpsise nimi Eesmärk Aegumine
Sihipärased või reklaamiküpsised Reklaamide ümbersuunamine Reklaamide ümbersuunamine aitab jõuda inimesteni, kes on külastanud veebilehte või kasutanud rakendust Püsivad küpsised
Sihipärased või reklaamiküpsised Facebooki reklaamide ümbersuunamine Reklaamide ümbersuunamine aitab jõuda inimesteni, kes on külastanud veebilehte või kasutanud rakendust Püsivad küpsised
Jõudlusküpsised Google Analytics Kasutaja toimingute mõõtmine veebilehtedel Sessiooni lõpuni
Rangelt vajalik XSX Külastaja sessiooni ID Sessiooni lõpuni
Rangelt vajalik banners_main Näitab või peidab hüpikreklaami avalehel Sessiooni lõpuni
Rangelt vajalik banners_myrimi Näitab või peidab hüpikreklaami Minu RIMI osas Sessiooni lõpuni
Rangelt vajalik avaleht Seadistab vastava lehe avaleheks 7 päeva

 

Kolmandate osapoolte funktsioonid
 

Kolmandatest osapooltest reklaamijad ja  muud organisatsioonid võivad kasutada oma küpsiseid või muid tehnoloogiaid, et koguda teavet meie veebilehe sisu ja/või nende reklaamide kohta, millel kõpsanud oled. Nad võivad kasutada sedalaadi teavet selleks, et pakkuda reklaame, mida nad arvavad sinu huvidele kõige rohkem vastavat, tuginedes sinu poolt vaadatud veebilehtede sisule. Kolmandatest osapooltest reklaamijad võivad kasutada seda teavet ka selleks, et mõõta oma reklaamide tõhusust.

Me ei pääse ligi ega kontrolli küpsiseid, mille kolmandad osapooled meie lehele paigaldanud on ja nende kasutamine kuulub paigaldajate endi privaatsuspoliitika alla. Selleks soovitame sul eraldi tutvuda kõigi meie kolmandate osapoolte privaatsuspoliitikatega.

Milliste kolmandate osapoolte küpsiseid meie veebilehel kasutatakse?

Rangelt vajalikud küpsised:

 • XSX
 • banners_main
 • banners_myrimi
 • banners_homepage
Jõudlusküpsised:
 
 • Google Analytics
Funktsionaalsusküpsised:
 
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Youtube
 • Issuu
Sihipärased või reklaamiküpsised:
 
 • Reklaamide ümbersuunamine
 • Facebooki reklaamide ümbersuunamine

Kuidas küpsiseid hallata?

 

Rangelt vajalikud või jõudlusküpsised käivad meie veebilehe kasutamisega kaasas. Nendest küpsistest keeldumisel ei oska me ette ennustada, kuidas veebileht seda külastades toimib.

Saad kontrollida funktsionaalsusküpsiste, sihipäraste küpsiste või reklaamiküpsiste kasutamist, kohandades oma lehitseja seadeid: http://et.wondershare.com/recover-data/delete-cookies-from-web-browser.html

Juhime tähelepanu, et küpsiste kustutamisel või nende hilisemal keelamisel võid kaotada juurdepääsu meie veebilehe teatud aladele või funktsioonidele. Küpsiste seadete kohandamine mõjutab ka teisi külastatavaid veebilehti.

Prindi

Klienditugi

6 056 333
klienditugi.ee@rimibaltic.com

Privaatsuse põhimõtted

Kontrolli kinkekaardi saldot Kinkekaardi
saldo

Jälgi meid:

Palun oota...

Otsingu tulemused

Sulge

Sulge

Tagasiside

Hea klient! Ootame Teie arvamusi ja ettepanekuid, et muuta Rimi kauplused veelgi paremateks ostukohtadeks!

Soovin saada vastust
Sulge

*Kohustuslikud väljad