0
0,00 €
Vali aeg

Kasuta sooduskoodi ja saa allahindlust - TERVISEREEDE1

Aprillis kasuta e-poes puu- ja köögivilja ning toitumisnõustaja soovitab toodetele soodustuse saamiseks sooduskoodi: TERVISEREEDE1
Tervisereede soodustus kehtib tavahinnaga puu -ja köögiviljadele ja toitumisnõustaja soovitab toodetele (v.a Talu Toidab puu- ja köögiviljadele). 
Allahindlus rakendub ainult reedel tehtud tellimustele.

Märgistasime tooted

Oleme leidnud, et paljud meie kliendid soovivad teadlikumalt toituda, aga ei pruugi leida kauplusest või e-poest selleks õigeid tooteid. Klientide abistamiseks märgistasime kaupluses "Rimi toitumisnõustaja soovitab" hinnasildiga tooted, mis vastavad Eesti ja Euroopa toitumisteadlaste koostatud soovitustele ning mille kiitis heaks ka meie toitumisnõustaja Katri Merisalu. "Rimi toitumisnõustaja soovitab" märgis on leitav ka meie e-poest.

Kes on Rimi toitumisnõustaja?

Saage tuttavaks, Katri Merisalu ehk Rimi toitumisnõustaja. Katri peab huvitavaks inimese ja toidu suhet, sest oled just see, mida sööd! Ta on veendunud, et pigem leiab tervise köögivilja- ja ürdiaiast kui rohupurkidest.

Toitumisteadust õppis Katri Inglismaal asuvas University of Central Lancashire’is, spetsialiseerudes just haiguste ravile läbi õige ja tasakaalustatud toitumise ning tervisepsühholoogiale ja toitumishäiretele. Oma lõputöö kirjutasi ta tatra positiivsest mõjust kolesteroolile, mille abil ta omistas Bachelor of Science in Human Nutrition with Honours in Nutrition and Exercise Science kraadi.

Toitumisnõustaja blogi

Kas tead, mis kasu toob kurk südame tervisele, millised on piparmündi kuldaväärt omadused või miks peaks sööma rohkem mangosid?

Meie toitumisnõustaja Katri Merisalu teab nendele ja paljudele muudele küsimustele vastuseid ning jagab oma teadmisi meie blogis. Iga kuu leiad uusi ja hooajalisi nippe, kuidas rikastada oma toidulauda toorainetega, mis edendavad keha normaalsed talitust.

Vaata blogi

Toitumisnõustaja retseptid

Rimi toitumisnõustaja Katri Merisalu armastab teha süüa! Kõiki oma aastatega kogutud teadmisi rakendab ka köögis, kus valmistab põnevaid ning maitsvaid roogasid ja vahepalasid.

Katri retseptide seast leiad näiteks marjase kakao tšiiapudingu, mis sisaldab rohkelt kiudaineid, omega-3 rasvhappeid, C-vitamiini, mangaani ja muud vajalikku südame, veresoonkonna ja ainevahetuse normaalseks tööks.

Vaata retsepte

Tooted

Meie toitumisnõustaja valis välja ligikaudu 650 toodet, mille hulgas on kuivaineid, seemneid, pähkleid, aga ka liha- ja kalatooteid. 
Väljavalitud tooted sisaldavad vähe rasva ja soola või suhkrut, rohkelt kiudaineid ning neis on välistatud lisaained, sünteetilised lõhna- ja maitseained.

TEADLIKU SÖÖJA ABC


Võttes aluseks Euroopa ja Eesti tarbijatele suunatud toitumissoovitused on Katri Merisalu Rimi valmistoidu jaoks välja töötanud teadliku sööja ABC märgistussüsteemi. Selle abil saab hinnata erinevate näitajate osakaalu Rimi valmistoitudes

Märgistatud on ka need toidud, kus mõne komponendi osakaal on soovituslikust kõrgem – oluline on, et tead, mida sööd!

Märgistus pakendil

  • A-tähistusega komponent on tasakaalustatud toitumise seisukohast soovituslikes piirides, neid eineid tarbides ei pea Sa muretsema, et võiksid sellega liialdada.
  • B-tähistusega komponent läheneb tasakaalustatud toitumise soovituslikule piirile, seda peaksid tarbima mõõdukalt.
  • C-tähistusega komponendi sisaldus eines ületab tasakaalustatud toitumise soovitusliku normi. Neid tooteid võiksid tarbida väikestes koguses ning jälgida, et teised eined sisaldaks sama komponenti vähem.

Rasvad

On levinud müüt, et rasvu peab igal võimalikul juhul vältima – tegelikult peaks rasvad siiski meie toidulaual olulisel kohal olema.

Soovitatav on, et toiduga saadud rasvadest oleks vähemalt 60% pärit taimsetest (õlid, pähklid, seemned) ja ülejäänud peaks tulema suuremas osas kalast, aga ka linnulihast.

Sisaldus 100g kohta:
A = 10,0 g või vähem
B 10,1 kuni 30,0 g
C 30,1 g ja rohkem

Küllastunud rasvhapped

Küllastunud rasvhapped on ülekaalus loomset päritolu rasvades, näiteks võis, juustus, töödeldud lihatoodetes (viinerid, sardellid, hamburgerid, peekon), piimatoodetes, kondiitritoodetes, kõvades margariinides, pekis, aga ka palmi- ja kookospähkliõlis.

Küllastunud rasvhapped on menüüs olulised, ent ei tohiks moodustada päevasest rasvanormist üle kolmandiku.

Sisaldus 100g kohta:
A = 1,5 g või vähem
B = 1,6 kuni 5,0 g
C = 5,1 g ja rohkem

Suhkur

Suhkrud jagunevad looduslikeks ja lisatud suhkruteks. Looduslikke suhkruid, nagu laktoos, sahharoos, glükoos, fruktoos, esineb puuviljades, köögiviljades, piimatoodetes ja mees. Toidule lisatakse enamasti rafineeritud valget suhkrut ehk saharoosi.

Lisatud suhkrutest saadud energia ei tohiks ületada 10% toiduenergiast. Ületarbimine on ebasoovitav, kuid teatud koguses on suhkur siiski organismile vajalik.

Sisaldus 100g kohta:
A =
 5,0 g või vähem
B = 5,1 kuni 15,0 g
C = 15,1 g ja rohkem

Sool

Keedusool sisaldab 40% naatriumi ja 60% kloori. Täiskasvanud inimese ööpäevane soolavajadus on ligi 2,5-3 grammi.

Vältida tuleks soola liigset tarbimist, kuid päris ilma soolata ei saa. Sool osaleb kehas näiteks vererõhu regulatsioonis, närvisignaalide edastamisel ja vedelikutasakaalu hoidmisel.

Sisaldus 100g kohta:
A = 0,3 g või vähem
B = 0,3 kuni 1,5 g
C = 1,5 g ja rohkem

Minu konto

Tähelepanu!

Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

Avaleht Tarneviis
0 0,00 €